Preparat na brodawki – jak działają?

Zdrowie

Kurzajki, potocznie nazywane też brodawkami są wywołane infekcję wirusową przez wirusa brodawczaka ludzkiego. Niestety, przyjmują one postać nieestetycznych grudek na powierzchni skóry, które najczęściej pojawiają się w okolicy stóp i dłoni. Choć kurzajki same w sobie nie stanowią poważnego zagrożenia dla życia i zdrowia chorego, to stanowią poważny problem natury estetycznej, szczególnie jeśli pojawiają się na dłoniach. Na szczęście w aptekach dostępne są specjalne preparaty, które można nabyć bez recepty, a które odznaczają się wysoką skutecznością. Jak takie preparaty działają?

Preparaty na kurzajki – działanie

W pierwszej kolejności, jeśli zauważymy na naszej skórze zmiany w postaci kurzajek, nie należy wpadać w panikę. Warto szybko udać się do apteki i sięgnąć pod odpowiednie preparaty. Pamiętajmy, że reagować należy dość szybko i sprawnie, ponieważ kurzajki są niezwykle zaraźliwe. Oznacza to, że nawet dotknięcie przez zakażoną osobę ręcznika czy innych przedmiotów, z których skorzystać mogą osoby z nią mieszkające, stwarza ogromne ryzyko przeniesienia się wirusa na pozostałych domowników.

Szybko podjęte leczenie, jest więc sposobem na zatrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa. We wspomnianej już aptece, znajdziemy wiele preparatów na kurzajki, które wydawane są bez recepty. Jednym z nich jest płyn na skórę Brodacid, który regularnie stosowany, pomoże pozbyć się problemu.

W swoim składzie wspomniany Brodacid, a także inne preparaty na kurzajki mają najczęściej kwas mlekowy i kwas salicylowy. Ich działanie skupia się więc na zmiękczeniu i złuszczeniu brodawki. Inne preparaty zaś mogą mieć w składzie kwas monochlorooctowy lub trójchloroctowy. Znajdziemy także specyfiki, które mają za zadanie zamrozić kurzajkę.

Preparaty farmaceutyczne czy domowe sposoby?

Oczywiście istnieją domowe sposoby na kurzajki, np. w postaci okładów z olejkami z drzewa herbacianego czy czosnku. Niemniej jednak należy pamiętać, że tego typu sposoby nie mają potwierdzonej skuteczności. Choć nie wyklucza się, że mogą one przynieść wymierne rezultaty, to kuracja nimi może potrwać nawet 8 lub 10 tygodni. Z racji tego, że kurzajki to duży problem estetyczny, szczególnie jeśli pojawiają się na skórze dłoni, poleca się zastosowanie preparatów farmaceutycznych, które są nie tylko bezpieczne, ale także wykazują o wiele szybsze działanie.

Lost Password