Profilaktyka włosów jesienią

Uroda

Jak pielęgnować włosy jesienią? Ta pora roku może się wiązać z nadmiernym wypadaniem włosów, zwanym sezonowym wypadaniem włosów. Zmiana temperatur, duża wilgotność powietrza, częste osłabienie całego organizmu (w końcu to sezon przeziębień) wpływa destrukcyjnie na włosy, dlatego powinniśmy mieć to wszystko na uwadze planując pielęgnację w tych miesiącach.

Mycie i suszenie włosów

Gdy temperatury opadły po czasie upałów, włosy zwykle nie przetłuszczają nam się już tak często, możemy więc sobie pozwolić na nieco rzadsze mycie. Co do kosmetyków, zasada jest taka sama jak w każdym innym czasie – przede wszystkim warto sięgać po łagodne, naturalne szampony czy odżywki. W kwestii mycia – gdy kaloryfery jeszcze nie grzeją, a na dworze robi się chłodno włosy potrafią schnąć dość długo, a wyjście w niedosuszonych włosach grozić może przeziębieniem. Spokojnie możemy używać suszarki, jednak dobrze unikać gorącego strumienia, który niepotrzebnie niszczy kosmyki.

Odżywianie włosów

Jesień to bardzo dobry czas na zintensyfikowane odżywianie po zniszczeniach słonecznym latem i w przygotowaniu na negatywne skutki zimowego mrozu. Spokojnie możemy testować oleje, maski, odżywki oraz kuracje wewnętrzne. Dobrze jest też zadbać o dietę, z pewnością za pozytywne skutki podziękuje nam cały organizm, nie tylko włosy. To też dobry czas na wewnętrzne metody na nadmierne wypadanie włosów – jak choćby codzienne picie drożdży.

Jesienne uczesania

Przede wszystkim ochrona przed jesiennym wrogiem włosów –  szaliki, chusty. apaszki, a nawet kołnierze kurtek. Warto upinać wysoko włosy by uniknąć mocnego ich splątania na karku, przynajmniej na czas użycia okrycia wierzchniego – po dotarciu do pracy czy szkoły, możemy znowu cieszyć się rozpuszczonymi włosami. Jesień wiąże się też z wzmożonym wypadaniem włosów – jeśli prześwity na głowie zaczną nas męczyć – można sięgnąć po produkty dostępne na stronie drhair.pl. Zaaplikowanie preparatu na włosy sprawia, że mikrowłókna (z których składa się specyfik), wczepiają się głęboko, powodując efekt gęstości fryzury widoczny od razu po zastosowaniu. Odporny na warunki pogodowe (nawet deszcz i silny wiatr) czy pot na skórze głowy, więc nie powinno stresować nas osypanie się produktu. Dr Hair jest dostępny w wielu wersjach kolorystycznych, więc jego dopasowanie do naturalnych włosów nie powinno stwarzać najmniejszego problemu.

Lost Password