Jak przygotować się do wizyty w gabinecie podologicznym?

Zdrowie

Starannie dbamy o dłonie, które codziennie prezentujemy całemu światu, lecz często zapominamy o właściwej pielęgnacji stóp, które schowane są w obuwiu. Jak możemy pomóc swoim stopom, które każdego dnia noszą nas przez wiele godzin.

Najczęstsze błędy w pielęgnacji stóp

Dbając o stopy, łatwo popełnić błędy. Do najczęstszych należą zwłaszcza noszenie niewygodnego, ciasnego obuwia, nieprzepuszczających powietrza skarpetek czy złe nawyki pielęgnacyjne, takie jak na przykład nieprawidłowe obcinanie paznokci u stóp, które może się zakończyć wrastaniem paznokcia. Na skutek złej higieny pojawić się mogą odciski, modzele, pękające pięty czy grzybica stóp. Podolog, czyli specjalista zajmujący się zdrowiem stóp, podpowie, jak prawidłowo pielęgnować stopy, aby nie były narażone na różne dolegliwości.

Czym zajmuje się podolog?

Podolog przede wszystkim ma za zadanie edukowanie w zakresie prawidłowej pielęgnacji stóp, a także korygowanie zmian, pojawiających się w obrębie stopy. Do gabinetu podologicznego warto wybrać się zwłaszcza, gdy dokuczają nam modzele, odciski, pękające pięty czy wrastające paznokcie. Podolog na początku wizyty przeprowadzi wywiad z pacjentem, aby poznać stosowane sposoby pielęgnacji, a także przyjmowane leki. Po wywiadzie podolog obejrzy stopy i zarekomenduje odpowiednią pielęgnację czy zastosowanie właściwych środków farmaceutycznych. Pod opieką podologa powinny się znaleźć zwłaszcza osoby chorujące na hemofilię, cukrzycę oraz reumatyzm. Właśnie ci pacjenci wymagają starannej troski o stopy, gdyż są bardziej narażeni na dolegliwości.

Do podologa warto wybrać się nie tylko wtedy, gdy pojawią się jakieś dolegliwości, ale także wtedy, gdy chcemy zadbać o swoje stopy. Nie zawsze bowiem wystarczy pedicure w gabinecie kosmetycznym. Podolog pomoże w sytuacjach kryzysowych, a także w dolegliwościach nawracających, takich jak na przykład grzybica stóp.

Lost Password