Jakie są przeciwwskazania do wybielania?

Zdrowie

Obecnie bardzo wiele osób decyduje się na wybielanie zębów. Trzeba podkreślić, że dobry dentysta jest w stanie bez większych problemów wykonać tę czynność. Efekty są bardzo zadowalające. Oczywiście, dużo zależy od początkowego stanu i zastosowanej metody. Niemniej jednak w każdej sytuacji można zauważyć widoczny progres. Trzeba jednak zaznaczyć, że są pewne przeciwwskazania w tym aspekcie.

Kiedy wybielanie zębów nie może być potrzebne?

Warto zaznaczyć, że ta metoda nie jest stosowana w przypadku młodych osób, które nie ukończyły jeszcze 16 roku życia. W związku z tym dzieci i młodzież chcące zdecydować się na wybielanie zębów muszą poczekać, aż przekroczą tę magiczną granicę. Dopiero wtedy mają szansę na taki zabieg. Trzeba zaznaczyć, żeby wybielanie zębów to także czynność, która nie jest stosowana w przypadku kobiet w błogosławionym stanie. Jest to spowodowane tym, że taka metoda mogłaby negatywnie wpłynąć na zdrowie przyszłej matki, a także rozwój płodu. Nie można zatem o tym fakcie zapominać. Profesjonalny stomatolog nie przeprowadzi takiej czynności także w przypadku ludzi, którzy mają alergię na środki wybielające oraz silną nadwrażliwość. Ciekawostką jest fakt, że wybielanie zębów w wielu gabinetach nie jest dostępne dla ludzi, którzy nałogowo palą papierosy. Jest to zatem chyba kolejny powód, aby zrezygnować z tego nałogu.

Choroby zębów

To jednak nie wszystko. Należy podkreślić, że dobrej jakości stomatolog nie wykonuje tej czynności w aspekcie osób, które mają rozmaite kłopoty zdrowotne w jamie ustnej. Mowa tutaj między innymi o chorobach dziąseł albo przyzębia. Warto również zwrócić uwagę na obnażenie szyjek i korzeni zębów. Przeciwwskazaniem do takiego zabiegu jak wybielanie zębów są również pęknięcia szkliwa. Niestety, zęby nie mogą być też wybielone, kiedy nie są dokładnie wyleczone. Profesjonalny stomatolog musi zatem najpierw usunąć wszystkie ubytki, a dopiero potem będzie można zastanowić się nad wykonaniem zabiegu. Bardzo istotną kwestią są również poprzednie wypełnienia. Muszą być odpowiednio szczelne, ponieważ w innym wypadku ta metoda także nie będzie mogła być zastosowana. Jak zatem widać, jest wiele aspektów, które mogę odsunąć w czasie wykonanie tej metody.

Lost Password