Skarpetki niemowlęce – wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Dziecko

Ubranka dla dziecka, a szczególnie dla noworodków i niemowlaków, powinny być bardzo wygodne, wykonane z materiałów o naturalnych włóknach. Na rynku jest ogromny wybór dziecięcej garderoby, ale nie wszystko sprawdza się idealnie w codziennym użytkowaniu.

Jakie ubranka dla noworodka?

Skóra noworodka jest bardzo wrażliwa i podatna na podrażnienia. Dlatego dokładnie sprawdzaj skład materiałowy każdej rzeczy, która będzie przylegać bezpośrednio do ciała malucha. Takimi ubrankami są podkoszulki, rajstopki i skarpetki, czyli bielizna, która musi spełniać wszelkie standardy najwyższej jakości.

Każde skarpetki mają ściągacze, mniej lub bardziej widoczne. Są niezbędne do prawidłowego naciągnięcia skarpetki i utrzymania się na stópce, ale nie mogą być zbyt obcisłe. Wrzynające się w skórę ściągacze mogą doprowadzić do podrażnień i bólu, co w ogóle nie powinno mieć miejsca. Ważne jest także, aby skarpetki niemowlęce miały odpowiedni rozmiar. Nie mogą obciskać ani być za duże, ponieważ dziecko musi mieć możliwość swobodnego poruszania paluszkami.

Gatunek materiału

Bardzo dobry gatunek materiału to priorytet. Najodpowiedniejsza będzie bawełna, najlepiej, żeby pochodziła z upraw ekologicznych, z niewielkim dodatkiem sztucznych włókien 5-10%. Takie domieszki są niezbędne do nadania skarpetce elastyczności, dzięki której lepiej dopasowuje się do stopy. Zwracaj uwagę przy zakupie na skład materiałowy, ponieważ duża ilość sztucznych składników, barwników, chemikaliów, na pewno nie wpłynie dobrze na komfort chodzenia dziecka.

Oczywiście skarpetki niemowlęce powinny łączyć w sobie walory funkcjonalności z ładnym wyglądem. Jak wiadomo, maluchy są bardzo ruchliwe, często się przemieszczają, dlatego dla tych, co już postawiły pierwsze kroki, warto kupić skarpetki z gumowymi wstawkami antypoślizgowymi. Małe stópki będą się mniej pocić, a dziecko szybciej opanuje sztukę chodzenia, ponieważ maluch musi dobierać odpowiednią ilość bodźców zmysłowych, które będą stymulować mięśnie do pracy.

A kolory? Dla noworodków stonowane czarne, czerwone lub białe, bo to są pierwsze kolory poznawane przez malucha. Warto pomyśleć nad skarpetkami z dołączoną do nich grzechotką, dzięki której dziecko zajmie swoją uwagę i nie będzie chciało ściągać skarpetek.

Skarpetki niemowlęce przydadzą się od pierwszych dni życia malucha. Ogrzeją i ozdobią stopę, a później sprawdzą się podczas nauki chodzenia.

Lost Password