Skuteczne metody rzucania palenia

Zdrowie

Palenie to jeden z najpopularniejszych, a jednocześnie najtrudniejszych do pokonania nałogów. Powoduje silne uzależnienie psychiczne oraz fizyczne, którego skutki odczuwają osoby próbujące wyrwać się z sideł nałogu. W tym celu powstały preparaty ułatwiające rzucenie palenia.

Skutki palenie

Palenie powoduje cały szereg negatywnych skutków – i choć wszyscy doskonale zdajemy sobie z tego sprawę, wiele osób nadal ryzykuje swoje zdrowie, a nawet życie. Ten niezwykle powszechny nawyk skutecznie niszczy zdrowie oraz zwiększa ryzyko zachorowalności na takie choroby jak cukrzyca, miażdżyca oraz nowotwory jamy ustnej, płuc oraz nerek. Prowadzi do zmniejszenia odporności, poprzez co organizm jest bardziej podatny na wszelkie infekcje i zakażenia. Dlatego każdego dnia setki osób podejmują walkę z nałogiem – z różnym skutkiem. Często potrzebują nie tylko wsparcia psychicznego ze strony najbliższych, ale także medycznych wspomagaczy. Najczęściej stosowanymi metodami są popularne plastry oraz gumy do żucia – ich działanie jest oparte o uwalnianie określonej ilości nikotyny dostarczanej w równomiernych ilościach. Pozwala to na opanowanie nadmiernego głodu nikotynowego i zmniejszenie prawdopodobieństwa sięgnięcia po papierosa.

Specjalistyczne preparaty

Stosowanie specjalistycznych preparatów pozwala złagodzić objawy zespołu odstawienia. Najczęściej zaliczają się do nich wzmożona drażliwość, zawroty głowy, bezsenność oraz silny kaszel. Niedawno na rynku pojawił się innowacyjny preparat nicorette spray. Cena nie jest wygórowana, a skuteczność wysoka. Zaletą preparatu jest wygodna aplikacja w formie doustnej, która dodatkowo wzmacnia uczucie świeżości, wynikające z obecności mentolowego aromatu. Stosowanie preparatów o unikalnej i sprawdzonej formule to skuteczna metoda wspomagają proces odstawienia tytoniu oraz szansa na ostateczne pokonanie nałogu.

Lost Password