Soczewki kontaktowe – poprawa widzenia bez okularów!

Zdrowie

Wzrok jest najważniejszym z pięciu zmysłów, jakimi dysponuje człowiek. Nie widząc, jesteśmy całkowicie uzależnieni od innych. Jednak nawet pozornie niewielkie wady wzroku mogą powodować problemy w życiu codziennym. Co więcej, zaniedbywanie tego problemu na pewno będzie skutkowało dalszym pogorszeniom widzenia. A to oczywiście ciągnie za sobą coraz poważniejsze ograniczenia i niedogodności. Dlatego tak ważna jest dbałość o dobrą kondycję naszych oczu.

Nie lekceważ niepokojących symptomów

Bardzo często drobne problemy ze wzrokiem są skutkiem wykonywania codziennych czynności. Na pewno każdy z nas doświadczył rozmazania lub rozdwojenia widzianego obrazu zaraz po zakończeniu czytania książki lub odejściu od komputera. To nic strasznego, zwykłe chwilowe problemy z akomodacją oka wywołane tym, że nagle „przestawiamy” się z widzenia bliskiego na dalekie. Gorzej jednak, gdy te problemy nie ustępują po paru minutach, zaś widzenie stopniowo się pogarsza. Wtedy należy zgłosić się do okulisty.

Co dalej?

Jeśli specjalista stwierdzi wadę wzroku i określi jej rozmiar, na pewno przepisze pacjentowi odpowiednie szkła okulistyczne. W zdecydowanej większości przypadków są to tzw. okulary korekcyjne. Co jednak możemy zrobić, jeśli nie chcemy lub nie możemy ich nosić ze względu na wykonywaną pracę? W tej sytuacji bardzo dobrym wyjściem jest kupienie soczewek kontaktowych. Na ich kupno nie potrzeba specjalnego zalecenia lekarza. Zasada działania soczewek jest taka sama jak okularów korekcyjnych. Różnice mają jedynie znaczenie praktyczno-kosmetyczne.

Komu przydadzą się soczewki kontaktowe?

Soczewki kontaktowe są idealnym rozwiązaniem dla osób, które z różnych przyczyn wolą nie kupować okularów. Przede wszystkim są one przydatne dla ludzi pracujących na dużych wysokościach. Ich właściciel ma gwarancję, że nie spadną im z nosa w najmniej odpowiednim momencie, jak może się stać z okularami. Poza tym jest to dobre rozwiązanie dla kierowców, dla których zabrudzenie szkła lub promienie słoneczne oznaczają utratę znacznej części pola widzenia. Jak doskonale wiadomo – w przypadku jazdy samochodem jest to bardzo niebezpieczne.

Jak korzystać z soczewek kontaktowych?

Soczewki kontaktowe są bardzo łatwe w użyciu i utrzymaniu. Aby móc z nich korzystać, należy je umiejscowić na gałkach ocznych pod powiekami. Przechowywane są w pojemniczku, który ze względu na niewielkie rozmiary można zabrać dosłownie wszędzie. Jeśli chcemy je przeczyścić, możemy w tym celu użyć specjalnego płynu. Trzeba jedynie pamiętać, że przed ich założeniem zawsze trzeba dokładnie umyć ręce, by nie zanieczyścić oka, co mogłoby spowodować stan zapalny.

Lost Password