Jakie soczewki kontaktowe wybrać?

Zdrowie

Coraz większa liczba osób decyduje się zmienić okulary na soczewki kontaktowe. To świetnie, ponieważ znacząco podnoszą one komfort życia, pozwalając chociażby na aktywność fizyczną czy uprawianie sportów ekstremalnych. Trzeba jednak pamiętać, że to lekarz okulista określa po jaki typ soczewek sięgnąć – muszą być one dopasowane do konkretnej wady wzroku. Dopiero później można rozważyć, jaki produkt będzie dla nas odpowiedni.

Jak wybrać soczewki kontaktowe?

Kupując soczewki, warto zastanowić się, czy powinny być one jednorazowego, czy wielokrotnego użytku. Są ludzie, którzy soczewki zakładają jedynie od czasu do czasu, a na co dzień sięgają po okulary. Wówczas soczewki jednorazowe będą dla nich idealne. Co innego osoby, które chcą nosić soczewki jak najczęściej, a nawet zdarza im się w nich zasnąć… Dobrze jest również zastanowić się, z jakiego materiału powinny być one stworzone. Coraz większa ilość producentów oferuje soczewki wykonane z miękkich materiałów, które cechują się elastycznością i wysoką przepuszczalnością powietrza – i nic dziwnego, gdyż są one najbardziej komfortowe. Osoby, które lubią eksperymentować ze swoim wyglądem, mogą sięgnąć po soczewki zmieniające kolor oczu. Oprócz właściwości soczewek zawsze należy mieć na uwadze ich producenta.

Któremu producentowi soczewek zaufać?

Gwarancją wysokiej jakości soczewek jest renoma jej producenta. A cieszy się nią firma Acuvue. Ich soczewki pod wieloma względami wyróżniają się na rynku. Wykonane z miękkich i elastycznych materiałów są po prostu komfortowe. Producent opatentował także technologie nawilżające, dzięki czemu zapobiegają one podrażnieniom oczu. Zapewniają one również ochronę przed promieniowaniem słonecznym, ponieważ posiadają filtry UV klasy 1 lub 2. Oprócz tego, soczewki Acuvue idealnie dostosowują się do oczu i współpracują z naturalnymi ruchami powiek. Firma posiada również w ofercie soczewki dla osób z astygmatyzmem i starczowzrocznością. Niezdecydowani mogą wypróbować produkt, sięgając po soczewki próbne.

Aby dobrze i komfortowo czuć się w soczewkach, trzeba je odpowiednio dobrać. Na początku to lekarz określa szczegółowe parametry odpowiednich dla nas soczewek. W naszej kwestii jednak jest, czy sięgniemy po soczewki wielokrotnego użytku bądź zmieniające kolor oczu. Zawsze jednak warto postawić na sprawdzonego producenta. Soczewki powinny działać bez zarzutu. Ważne jednak jest, aby przechowywać je w odpowiednich warunkach oraz zakładać i ściągać z przestrzeganiem wszystkich zasad higieny.

Lost Password