W jaki sposób poradzić sobie z męczącym kaszlem u dziecka?

Zdrowie

Kaszel to jedna z tych dolegliwości, która szczególnie dla dzieci jest bardzo uciążliwa. Jest często objawem infekcji, pojawiającej się zazwyczaj w okresie jesienno-zimowym, ale też zimowo-wiosennym. Męczący kaszel jest suchy, dziecko kaszle praktycznie nieustannie, co prowadzi do wystąpienia bólu gardła. Jedna dolegliwość pociąga za sobą drugą, dlatego warto wiedzieć, jak pomóc dziecku już na początku rozwoju infekcji.

Suchy kaszel – wyjątkowo niechciana dolegliwość

Nikt nie lubi być chory, ani przeziębiony, niezależnie od tego, czy mamy do czynienia jedynie z katarem czy też z gorączką, bólem mięśni i gardła i oczywiście męczącym kaszlem. Ten ostatni potrafi bardzo namieszać w naszym codziennym funkcjonowaniu, a więc nietrudno sobie wyobrazić, jak bardzo cierpią z tego powodu dzieci.

Suchy kaszel świadczy zazwyczaj o infekcji wirusowej. Jest następstwem podrażnienia śluzówki górnych dróg oddechowych. Może być to spowodowane spływającym po tylnej ścianie gardła katarem. W takiej sytuacji duszący kaszel utrudnia spanie, niekiedy nawet oddychanie, dziecko może również mieć problemy z apetytem i bólem brzuszka.

Domowe sposoby czy pomoc specjalisty?

Na suchy kaszel jest wiele sposób, również tych domowych. Jeżeli infekcja dopiero jest w pierwszej fazie rozwoju, można zasięgnąć sprawdzonych sposobów naszych babć. Jednym z nich jest wdychanie pary wodnej, która wzbogacona jest o olejki np. eukaliptusowy, sosnowy, z kopru włoskiego lub majeranku. Złagodzić kaszel może również czystek.

Jeżeli jednak kaszel jest wyjątkowo męczący, warto udać się do apteki o odpowiednią pomoc. Szczególnie istotne jest nawilżanie gardła. Bardzo dobrze radzą sobie z tym aerozole, przykładem jest chociażby środek tantumverde.pl. Ważne jest, aby były to leki przeznaczone dla dzieci. Wspominany Tantum Verde można stosować przy infekcjach u najmłodszych dzieci.

Pomóż swojemu dziecku, przywróć mu radość z życia i nie pozwól, aby męczący kaszel był początkiem poważniejszej choroby.

Lost Password