Sposoby na piękne i zdrowe nogi

Uroda

Wiosna i lato to okres, w którym kobiety odsłaniają więcej ciała, w szczególności nogi. Aby nogi wyglądały pięknie, nie trzeba od razu decydować się na zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. W pierwszej kolejności należy zadbać o podstawowe zabiegi pielęgnacyjne.

Po pierwsze depilacja i nawilżanie.

Wygląd nóg w dużym stopniu zależy od prawidłowo wykonanej depilacji. Wiele kobiet zapomina o odpowiednich kosmetykach, przeznaczonych do bezpiecznego usuwania owłosienia. Zwolenniczki golenia maszynką nie powinny zapominać o użyciu pianki do golenia. Golenie nóg na sucho prowadzi do podrażnień oraz skaleczeń, a to nie wygląda dobrze. Kolejnym ważnym kosmetykiem jest krem do depilacji, który rozpuszcza keratynę, czyli budulec włosa, nie tylko na powierzchni skóry. Znaczy to, że krem do depilacji działa skuteczniej niż golenie maszynką- włoski odrastają dużo później. Przed użyciem kremu trzeba sprawdzić na małym obszarze skóry, czy nie pojawi się reakcja alergiczna. Krem do depilacji nakłada się na skórę i pozostawia na około 10 minut. Następnie należy zdjąć krem szpatułką i spłukać skórę letnią wodą.

Kolejnym etapem jest nawilżanie skóry nóg. Jest to ważne, ponieważ z wiekiem skóra nóg wiotczeje tak samo, jak reszta ciała. Warto poświęcić na to kilka minut po każdej kąpieli, ponieważ stosowanie balsamu opóźnia proces starzenia skóry oraz poprawia wygląd nóg. Nogi wyglądają dużo lepiej, jeśli są delikatnie opalone, w tym celu można zastosować mgiełkę samoopalającą.

Cellulit? Może masaż bańką chińską?

Wiele kobiet zmaga się z cellulitem, który często jest związany z nadwagą lub zbyt małą ilością przyjmowanych płynów. Bardzo ważnym elementem w walce z cellulitem jest picie wody oraz aktywność fizyczna. Dobre efekty można uzyskać, wykonując regularnie masaż bańką chińską, który poprawia krążenie i usuwa toksyny z organizmu. To właśnie one są odpowiedzialne za powstawanie cellulitu. Warto walczyć z tą przypadłością, aby poprawić wygląd nóg.

Recepta na zdrowe nogi? Ruch!

Zbyt długie przebywanie w pozycji siedzącej, zakładanie nogi na nogę, obcisła odzież, może przyczynić się do powstawania żylaków kończyn dolnych. Dlatego ważne jest, aby zadbać o aktywność fizyczną przynajmniej 3 razy w tygodniu, a w przypadku pracy siedzącej, robić dodatkowe przerwy i od czasu do czasu pospacerować. Warto postawić na wygodne buty, na niskim obcasie. Warto dbać o wygląd i zdrowie nóg, ponieważ to one noszą nas przez cały dzień, każdego dnia.

Lost Password