Stomatolog dla dziecka – co ma znaczenie?

Dziecko

Jedną z najlepszych rzeczy, jakie rodzice mogą dać swoim dzieciom, jest troska o ich zdrowie, również jeśli chodzi o uzębienie. Maluchy często boją się wizyty u dentysty, dlatego warto zrobić wszystko, żeby swojego pierwsze doświadczenia z fotelem stomatologicznym wspominały jak najlepiej, co może się przełożyć na ich przyszłe podejście do odwiedzin u tego lekarza.

Wizyta adaptacyjna

Wybierając dentystę dla swojego dziecka, koniecznie trzeba skorzystać z wizyty adaptacyjnej, w czasie której mały pacjent pozna stomatologa, który będzie się nim zajmował. Obie strony nawiążą pierwszy kontakt, dzięki czemu możliwe, że stres przy kolejnej wizycie będzie mniejszy. Klinika dentystyczna, w ofercie której można znaleźć stomatologię dziecięcą, zazwyczaj proponuje opcję odbycia wizyty adaptacyjnej, dlatego warto odpowiednio przygotować malca.

Doświadczenie w stomatologii dziecięcej

Bardzo dobrze, jeśli dentysta posiada niezbędne doświadczenie w stomatologii dziecięcej i leczył już maluchy w różnym wieku. Zdarza się, że dzieci są trudnymi pacjentami, płaczą, nie chcą pozwolić na wykonanie niektórych czynności, dlatego wiedza na temat tego, jak z nimi postępować, spora doza cierpliwości i świadomość tego, z czym może przyjść nam się zmierzyć, to dla stomatologa dziecięcego podstawa. O tym, czy między dzieckiem a dentystą wywiązała się nić porozumienia można się przekonać zazwyczaj już w czasie wizyty adaptacyjnej.

Przyjazne dzieciom formy znieczulania

Już samo podanie znieczulenia stomatologicznego jest dla dziecka bardzo dużym przeżyciem, dlatego coraz częściej w gabinetach stomatologicznych, w których leczone są dzieci, jako metoda znieczulenia stosowany jest gaz rozweselający. Już w czasie szukania odpowiedniej kliniki lub stomatologa, warto zapytać o dostępne formy znieczulenia dla dzieci  oraz w jaki sposób dentyści radzą sobie z dziećmi i jakie metody stosują, by cała wizyta przebiegła możliwie jak najbardziej bezproblemowo.

Wizyta dziecka u dentysty często jest związana ze sporym stresem, nie tylko u malucha, ale również u jego rodziców, którzy obawiają się, że ich pociecha nie zniesie tego najlepiej. Wybór odpowiedniego dentysty jest w tym przypadku niezwykle istotny. Warto poszukać lekarza specjalizującego się w stomatologii dziecięcej.

Lost Password