Tanie łóżka rehabilitacyjne elektryczne dla chorych

Zdrowie

Dbanie o komfort pacjenta w warunkach domowych to dość trudne zadanie. Łóżko rehabilitacyjne sterowane elektrycznie musi kompensować niepełnosprawność i w dużym stopniu poprawić komfort chorego. Osoby chore potrzebują dobrej opieki i pielęgnacji. Ważnym ich elementem jest odpowiedni sprzęt mający znaczenie w procesie zdrowienia. Planując wybór łóżka rehabilitacyjnego elektrycznego, trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów.

Parametry techniczne łóżka

Istotny wpływ na bezpieczeństwo użytkowania mają parametry techniczne łóżka. Podczas wyboru trzeba wziąć pod uwagę stopień ograniczenia sprawności pacjenta. Ważnym elementem jest waga pacjenta. Standardowe łóżka elektryczne są dostosowane do maksymalnej wagi 135 kg. W przypadku cięższych pacjentów trzeba rozważyć zakup łóżka bariatrycznego. Łóżka te wyróżnia większa szerokość, co znacznie wpływa na komfort użytkowania. Łóżko może być wyposażone np. w regulowane barierki boczne czy dodatkowe drabinki z uchwytem. Rodzaj łóżka dobieramy do konkretnego pacjenta i jego uwarunkowań.

Regulacja łóżka

Mając na względzie komfort pacjenta poleca się regulowane łóżka rehabilitacyjne, które znajdziemy pod tym linkiem https://www.prolifter.pl/lozka-rehabilitacyjne-elektryczne-c-7.html. Sterowanie łóżkiem za pomocą pilota oznacza większą samodzielność pacjenta, który może zmienić pozycję bez pomocy opiekuna. Elektryczny system umożliwi płynną regulację nachylenia łóżka, jego wysokości i poszczególnych segmentów. Łóżka rehabilitacyjne mają najczęściej cztery segmenty. Dzięki podziałowi na kilka segmentów możliwa jest regulacja poszczególnych segmentów łóżka. Chory może ułożyć się w wygodnej pozycji i regulować np. okolicę głowy czy podudzia. Dobre łóżko rehabilitacyjne posiada antystatyczne koła. Umożliwiają one swobodne przesunięcie łóżka i zapewnią mu stabilność.

Łóżko Luna Basic 2

Wysoka jakość i funkcjonalność sprawi, że będzie to doskonałe łóżko wspierające proces rehabilitacji. Spowoduje znacznie polepszenie jakości życia osób chorych i będzie wspierać proces pielęgnacji. W łóżku zamontowano barierki, które opuszczają się poniżej poziomu ramy łóżka. To wyjątkowo ważne podczas wstawania i siadania. Łóżko daje możliwość płynnej regulacji wszystkich czterech segmentów. Dostępna jest również opcja płynnej regulacji wezgłowia i segmentu uda. W sposób manualny można regulować kąt nachylenia segmentu łydki. W zestawie znajdują się wysięgniki i barierki. Łóżko można kupić w wersji metalowej lub drewnianej. Produkt jest dostępny pod linkiem https://www.prolifter.pl/lozko-rehabilitacyjne-elektryczne-luna-basic-2-p-30.html. Pracownicy sklepu służą wszelką pomocą w wyborze łóżek rehabilitacyjnych elektrycznych.

Lost Password