Czy warto kupić do kuchni dzbanek filtrujący wodę?

Zdrowie

Filtrujący dzbanek do wody pozwala na uzyskanie wielu korzyści zdrowotnych. Dzięki przefiltrowaniu woda pozbawiana jest wielu niepożądanych składników, m.in. metali ciężki, związków organicznych, rdzy czy chloru. Poprawia się w ten sposób nie tylko jej smak, ale również ogólna jakość. Nawet woda z kranu może z powodzeniem służyć do przyrządzania potraw i napojów, jeśli tylko zostanie odpowiednio przefiltrowana.

Nowoczesne dzbanki do wody

Sposób działania dzbanków filtracyjnych nie jest skomplikowany. Wewnątrz zamontowany jest specjalny filtr, którego zadaniem jest zatrzymywanie substancji negatywnie wpływających na jakość wody oraz szkodliwych dla ludzkiego organizmu. Filtr w dzbanku powinien być wymieniany około raz w miesiącu, co daje pewność skutecznego przefiltrowania wody. Wszystkie dzbanki do wody wymagają zastosowania filtrów przeznaczonych dla konkretnych modeli. Różnią się one między sobą nie tylko rozmiarami, ale również typem filtra. Najczęściej montowanymi są filtry węglowe, powszechnie stosowane do oczyszczania wody pochodzącej z rur wodociągowych. Przefiltrowaną za ich pomocą wodę można spożywać nawet w formie nieprzegotowanej. Pod względem jakościowym, dorównuje ona mineralnej wodzie butelkowanej.

Pojemność dzbanka do wody

Optymalne parametry dzbanka powinny być dopasowane do indywidualnych potrzeb. Do podstawowych kryteriów przy wyborze konkretnego modelu należy przede wszystkim pojemność samego dzbanka, a także dostępność filtrów oraz potencjalny wskaźnik zużycia. Uwzględnienie tych aspektów pozwala na wybranie produktu, który spełni wszystkie wymagania domowników i będzie wygodny w użytkowaniu. Pojemność dzbanka należy dostosować do ilości osób, którzy będą korzystać z oczyszczonej wody. Im większa liczba domowników, tym większą pojemność powinien mieć dzbanek do wody. W przypadku modeli filtrujących standardowa pojemność wynosi 1,4 l, co jest pojemnością całkowicie wystarczającą dla dwóch dorosłych użytkowników. Pod uwagę należy wziąć także poziom aktywności. W przypadku potrzebujących stałego nawodnienia, dzienna ilość spożywanej wody zwiększa się. W takiej sytuacji wybór nieco większego dzbanka będzie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem.

Dostępność filtrów i wskaźnik zużycia

Kolejnym ważnym czynnikiem przy codziennym korzystaniu z dzbanka jest dostępność filtrów. Wymagają one regularnej wymiany, dlatego powinny być łatwe do nabycia w sklepach stacjonarnych lub internetowych. Nie bez znaczenia pozostaje także wskaźnik zużycia. Jest to informacja dla użytkownika, która sygnalizuje konieczność wymiany filtra. Narzędzie tego typu jest bardzo pomocne, zwłaszcza w przypadku mniej regularnego korzystania z dzbanka. Funkcje tego typu posiadają przede wszystkim modele markowe. Każdy oferowany przez firmę Brita dzbanek do wody wyposażony jest w szereg funkcjonalności, które potwierdzają renomę producenta. Produkty marki Brita https://aquamelior.pl/k/dzbanki-do-filtrowania-zestawy-dzbanek-filtry/brita powszechnie dostępne są w wielu wariantach i kolorach, włącznie z różnego rodzaju akcesoriami dodatkowymi oraz wymiennymi filtrami.

Lost Password