Czy warto pić yerba mate?

Żywienie

Herbata Yerba mate to napój południowoamerykański wytwarzany przez namoczenie zmielonych liści i łodyg rośliny yerba mate. Yerba mate jest stymulantem ośrodkowego układu nerwowego zawierającym kofeinę, ale zawiera także wiele innych składników odżywczych, w tym przeciwutleniacze, aminokwasy, polifenole, witaminy i minerały. Yerba mate jest reklamowany jako bezpieczny i skuteczny środek pobudzający układ nerwowy, mający niewiele skutków ubocznych i wiele korzyści zdrowotnych. Czy warto pić yerba mate? Oczywiście, że tak! Oto niektóre z korzyści płynących z picia tej wyjątkowej herbaty.

Bogata w przeciwutleniacze

Mate jest bardzo bogata w przeciwutleniacze; ma około 90% więcej przeciwutleniaczy niż zielona herbata. Yerba mate ma znaczące właściwości wzmacniające odporność. Może spowolnić oznaki starzenia, odtruwać krew i zapobiegać wielu rodzajom raka. Yerba mate pomaga również zmniejszyć stres i bezsenność.

Poprawia Twoją zdolność koncentracji

Zwolennicy herbaty yerba mate twierdzą, że minerały, witaminy, przeciwutleniacze, aminokwasy i polifenole znajdujące się w tym napoju działają równoważąco na zawartą w nim kofeinę. Użytkownicy zauważają zwiększoną energię psychiczną, jasność i ostrość, ale mówią też, że yerba mate nie powoduje żadnych niepożądanych skutków ubocznych związanych z piciem napojów zawierających kofeinę, takich jak bóle głowy, bóle żołądka i drgawki. Jeżeli szukasz napoju, który pobudza i jednocześnie jest zdrowy, wypróbuj mate z herbaciarni https://www.herbatkowo.com.pl/pol_m_Yerba-Mate-100.html.

Poprawia wytrzymałość fizyczną

Związki chemiczne i składniki odżywcze w herbacie yerba mate wpływają na twój metabolizm, aby twoje ciało mogło wydajniej wykorzystywać węglowodany. Oznacza to, że otrzymasz więcej energii z jedzenia, które jesz. Spalisz także więcej kalorii, które twoje ciało zgromadziło w komórkach tłuszczowych jako paliwo, o ile będziesz regularnie pić herbatę yerba mate. Regularne spożywanie yerba mate pomaga również w usuwaniu kwasu mlekowego z mięśni, dzięki czemu można zmniejszyć ból po treningu i skrócić czas regeneracji.

Trawienie pokarmów

Rdzenni mieszkańcy Ameryki Południowej od dawna stosowali herbatę yerba mate jako tradycyjny lek ziołowy przeciwko dolegliwościom trawiennym. Yerba mate wspomaga trawienie poprzez stymulowanie produkcji żółci i innych kwasów żołądkowych. Yerba mate pomaga utrzymać jelito grube w czystości i pomaga zredukować bakterie żołądkowe, które mogą przyczynić się do nieświeżego oddechu.

Pomaga kontrolować swoją wagę

Rdzenni mieszkańcy Ameryki Południowej tradycyjnie stosowali yerba mate jako część stylu życia, który obejmuje zdrową dietę i ćwiczenia. Yerba mate ma właściwości pobudzające, które pomagają szybciej odczuć sytość. Mate spowalnia również trawienie, aby żołądek nieco dłużej był pełny. Łączenie yerba mate ze zdrową dietą i regularnymi ćwiczeniami może pomóc w przyspieszeniu metabolizmu, spalaniu kalorii, a także przyczynia się do zmniejszenia apetytu.

Wspomaga zdrowie układu sercowo-naczyniowego

Antyoksydanty i aminokwasy obecne w yerba mate pomagają tłuszczom i cholesterolowi poruszać się w krwiobiegu, dzięki czemu nie gromadzą się na ścianach tętnic. Yerba mate pomaga również zapobiegać miażdżycy (stwardnieniu tętnic) oraz powstawaniu zakrzepów krwi, które mogą powodować atak serca lub udar.

Lost Password