Kiedy warto udać się na terapię małżeńską?

Zdrowie

Niekiedy w związku mogą zdarzyć się trudności, które ciężko pokonać mimo najszczerszych chęci. W takich sytuacjach warto wybrać się na terapię małżeńską. Świeże spojrzenie osoby z zewnątrz, może rzucić na stare problemy zupełnie nowe światło i tym samym pomóc w ich rozwiązaniu.

Główny cel terapii małżeńskiej

Misją terapeuty jest pomoc w naprawie relacji między małżonkami. Stara się on naprowadzić parę na wzajemne potrzeby i oczekiwania. Dodatkowo wskazuje, w jaki sposób radzić sobie z ewentualnymi konfliktami. Terapia małżeńska jest niezwykle pomocna w nauce wyrażania własnych potrzeb. Uczestnictwo w niej może znacznie podnieść jakość komunikacji w związku. Tego typu spotkania, oczywiście przy chęci współpracy każdej ze stron, szybko mogą przynieść oczekiwany efekt. Na stronie centrumdobrejterapii.pl znajdziemy najważniejsze informacje dotyczące zarówno krótko jak i długoterminowej pracy terapeutycznej oraz zapoznamy się z najważniejszymi materiałami dotyczącymi tego zagadnienia.

Kiedy potrzebna jest pomoc?

Wiele par nie potrafi przyznać, że właśnie przechodzi przez gorszy czas. Symptomy świadczące o problemie to między innymi coraz częstsze kłótnie nawet o mało istotne kwestie. Małżeństwa, które nie potrafią znaleźć porozumienia w błahych sprawach i spierają się o drobnostki dnia codziennego będą miały duży problem z rozmową na poważniejsze tematy. Zarówno mąż jak i żona zaczynają żyć w swoich utartych schematach i nie zamierzają ustąpić drugiej osobie. Zamiast rzeczowych argumentów, w dialogu pojawiają się wyrzuty i niemiłe słowa. Kolejny sygnał to tak zwane życie obok siebie. Partnerzy niby spędzają czas razem, rozmawiają i dzielą wspólne zobowiązania, jednak nie zwierzają się sobie, unikają bliskości. Takie sytuacje w konsekwencji mogą doprowadzić do znudzenia i poirytowania. W związku, bowiem bardzo ważne jest, by dzielić z parterem swoją pasję i dyskutować o czymś więcej niż lista zakupów, czy kolejna rata kredytu.

Terapia małżeńska może okazać się ostatnią deską ratunku. Warto po nią sięgnąć. Nawet najlepsze małżeństwa miewają kryzy, które da się przezwyciężyć przy odrobinie chęci i zaangażowania.

Lost Password