Kiedy warto zgłosić się do psychologa?

Zdrowie

W celu zachowania zdrowia konieczne jest zadbanie nie tylko o swoje ciało, ale i o umysł, czyli zarówno o sferę fizyczną, jak i duchową. Czasami niemożliwe staje się poradzenie sobie z problemami w pojedynkę. Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonej i wykwalifikowanej osoby, czyli psychologa, który pomoże zapanować nad życiem.

Wiele osób topi swoje smutki w alkoholu czy też sięga po inne używki, co nie rozwiązuje problemów i często nawet je potęguje czy nawarstwia. Zamiast niepotrzebnie się męczyć i zwiększać ryzyko pogorszenia się stanu zdrowia, warto czym prędzej skorzystać z pomocy specjalisty. Jakie objawy powinny zatem zapalić w naszym umyśle ostrzegawcze światło?

Psycholog w Gliwicach – kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty?

Każdemu z nas zdarzają się gorsze dni czy nawet tygodnie, ale jeśli ten stan przedłuża się i pojawia się coraz więcej niepokojących objawów, należy zgłosić się do specjalisty. Nie zawsze bowiem rozmowa z kimś bliskim wystarczy. Psycholog nie tylko wysłucha i udzieli wsparcia, ale również pomoże dotrzeć do źródła problemu odpowiedzialnego za dyskomfort psychiczny i nieprzyjemne stany psychosomatyczne. Depresja i inne zaburzenia psychiczne wymagają jak najszybszej interwencji, dlatego też warto sięgnąć po pomoc psychologa. W przypadku wystąpienia myśli samobójczych z całą pewnością należy jak najszybciej zgłosić się do psychologa czy też nawet do psychiatry. Warto to zrobić także w przypadku ciągłego poczucia beznadziejności życia. Jeśli zaczynamy myśleć, że życie nie ma sensu, konieczne jest zajęcie się swoim zdrowiem psychicznym.

Na wizytę u psychologa warto umówić się także przy przedłużającej się niezdolności do pracy z powodu swojego stanu emocjonalnego. Problemy ze snem także są znakiem mogącym świadczyć o depresji, która wymaga psychoterapii czy też nawet leczenia. Alarmującymi objawami są także wstręt do jedzenia, brak łaknienia czy też kompulsywne objadanie się. Podobnie jest ze zmianami nastroju w postaci ciągle powracającego silnego uczucia smutku, lęku czy gniewu. Z pomocy specjalisty warto skorzystać także w przypadku pojawienia się trudności w podejmowaniu działania i wycofania się z życia.

Tutaj sprawdzisz co oferuje: psycholog w Gliwicach.

Lost Password