Jak właściwie dobierać szkła kontaktowe?

Zdrowie

Wada wzroku dziś nie jest już problemem w codziennym funkcjonowaniu. Choć wielu z nas wciąż korzysta z okularów, niezmiennie pojawiają się sytuacje, w których szkła kontaktowe znacznie lepiej spełniają swoje funkcje. W jaki sposób je dobierać, z korzyścią dla swoich oczu?

Szkła kontaktowe – szeroka oferta dla każdego

Niegdyś, wiele z wad wzroku można było korygować jedynie przy pomocy okularów. Dziś, praktycznie każdą wadę koryguje się i okularami, i szkłami kontaktowymi. Te ostatnie spełniają te same funkcje, co okulary, jednak w wielu sytuacjach stają się znacznie bardziej komfortowe w użytkowaniu. Co ważne, szkła kontaktowe można kupić niejako na próbę. Nie każdy będzie do nich przekonany, a kupno szkieł, czyli soczewek kontaktowych jednodniowych, dwutygodniowych czy miesięcznych, pozwala ocenić, czy jest to produkt spełniający stawiane przed nim oczekiwania.

Postępująca technologia i coraz nowocześniejsze materiały sprawiają, że szkła kontaktowe mogą nosić osoby cierpiące na krótkowzroczność, dalekowzroczność, ale i astygmatyzm czy starczowzroczność.

Jak dobierać – wizyta u specjalisty

Przede wszystkim po szkła kontaktowe należy wybrać się do specjalisty, a zakup poprzeć dokładnym badaniem wzorku, jak i określeniem oczekiwań przez pacjenta. By idealnie dopasować szkła kontaktowe, potrzeba sprawdzenia ostrości wzroku, ustalenia dokładnej refrakcji oka, przeprowadzenia oceny wydzielania łez oraz pomiaru krzywizny rogówki, a także sprawdzenia przedniego odcinka oka.

Po określeniu wszystkich parametrów, można przystąpić do wybierania konkretnych szkieł kontaktowych. Należy również pamiętać, o ich jakości i kupowaniu w sprawdzonych salonach optycznych. To kwestia nie tylko finansów, ale przede wszystkim wspomagania funkcjonowania narządu wzroku i większego komfortu na co dzień, a na te elementy, jakość produktu – szkieł kontaktowych, ma niebagatelny wpływ.

Zalety warte wzięcia pod uwagę

Nosząc szkła kontaktowe można poradzić sobie z wadą wzroku, która opiewa na dużą różnicę między jednym, a drugim okiem, co nie pozwala idealnie dobrać okularów korekcyjnych. Ponadto szkła kontaktowe nie przeszkadzają w aktywności fizycznej, a latem można normalnie założyć okulary przeciwsłoneczne. Dobrze dobrane, w przypadku braku jakichkolwiek przeciwwskazań do noszenia, i zachowaniu podstawowych zasad higieny i pielęgnacji, znacząco poprawiają komfort codziennego życia.

Lost Password