Kiedy wskazany jest masaż stóp?

Zdrowie

Na stopach człowieka znajdują się liczne receptory, które odpowiedzialne są za funkcjonowanie poszczególnych organów wewnętrznych. Medycyna chińska korzysta ze swojej wiedzy w dziedzinie masażu, aby właściwie odblokowywać strefy przepływu energii całego ciała. Masaż stóp jest wskazany w wielu schorzeniach.

Leczenie za pomocą masażu stóp

Chińscy praktycy medycyny naturalnej znają metody tradycyjnego masażu stóp, który polega na dotykaniu lub uciskaniu na nich odpowiednich miejsc. Prowadzi to do zmniejszenia napięcia w poszczególnych narządach i do zlikwidowania dolegliwości bólowych. Głaskając i ugniatając stopy, możemy pobudzić właściwe krążenie i odstresować się. Taki masaż będzie szczególnie polecany osobom prowadzącym aktywny tryb życia, które dużo chodzą lub stoją, nadmiernie obciążając właśnie swoje stopy.

Kiedy masować?

Takie techniki masażu znane są na całym świecie i często wykorzystywane do leczenia różnych dolegliwości. Kiedy szukałem dla siebie masaż tajski miała mi go do zaoferowania w co drugim salonie. Leczenie dotykiem przy użyciu odpowiednich technik masażu stóp pozwala pozbyć się alergii, migreny, depresji, bezsenności,  reumatyzmu, ogranicza bóle mięśniowe i menstruacyjne, bóle kręgosłupa, dolegliwości ze strony układu pokarmowego i pęcherza, a nawet zaburzenia wzroku i cellulitis.

Istnieje też masaż wodny stóp, czyli hydromasaż. Takie wodolecznictwo pozwala na leczenie grzybicy, nadpotliwości stóp, zjawiska zimnych stóp czy przeciążeniowego ich bólu. Bardzo często zaleca się wykorzystywanie hydromasażu stóp do rehabilitacji, zwłaszcza po urazach kończyn dolnych, takich jak zwichnięcia, złamania czy stłuczenia.

Przeciwwskazania do masażu stóp

Pomimo, że masaż stóp wydaje się nieszkodliwy, to jednak nie zawsze będzie on mógł być stosowany. Ciąża, choroby ze stanami zaostrzenia, wysoka gorączka, stany zapalne oraz zmiany w układzie krążenia czy układzie limfatycznym stanowią podstawowe przeciwwskazania do odbycia masażu stóp. W takich przypadkach lepiej sprawdza się wspomagające leczenie w postaci hydromasażu.

Lost Password