Jak wybrać elektryczną szczoteczkę dla dziecka?

Dziecko

Szczoteczka manualna jest coraz częściej zastępowana szczoteczką elektryczną. Wpływa nie tylko na zdrowe zęby, ale także na ich wygląd. Czy dzieci także mogą z nich korzystać? Jaka elektryczna szczoteczka dla dzieci będzie tą idealną?

Na co zwracać uwagę?

Jedynym warunkiem co do korzystania z elektrycznych szczoteczek do zębów jest ukończenie trzech lat. Zęby przed ukończeniem trzeciego roku życia są jeszcze w fazie wzrostu, dlatego wtedy warto używać miękkich, tradycyjnych szczoteczek. Korzystanie z elektrycznej szczoteczki wiąże się też ze zdobyciem pewnych umiejętności. Ponadto w tym okresie nie jest to do końca bezpieczne. Warto wybrać taką, gdzie dokupienie końcówki nie będzie problemem. Co jakiś czas należy ją wymieniać. Ponadto szczoteczka elektryczna dla dzieci jest dużo mniejsza, dzięki czemu nie będzie miało problemu z jej utrzymaniem, gdyż dostosowuje się do jego rączki. Niektóre modele posiadają specjalne muzyczne timery, aby czas szczotkowania nie był za długi. Można także zdecydować się na motyw z ulubioną postacią dziecka.

Zalety stosowania elektrycznej szczoteczki do zębów

Do wyboru mamy szczoteczki, które charakteryzują się innym mechanizmem. Dzięki temu można dopasować ją do dziecka. Najpopularniejszymi są z obrotową główką. Dominuje tutaj ruch rotacyjny, który umożliwia dotarcie nawet do najtrudniejszych miejsc. Skutecznie usuwają płytkę nazębną oraz liczne przebarwienia. Mycie zębów staje się dużo przyjemniejsze. Dzięki prędkości rotacji główki szczoteczki skutecznie rozbija nagromadzone bakterie na zębach. które mogą się przyczynić do powstawania kamienia nazębnego. Warto pamiętać, żeby wybierać szczoteczki z miękkiego włosia. Jednak bez względu jaką szczoteczkę wybierzemy ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej. W ostatnim czasie szczoteczki soniczne zyskały większą popularność, gdyż wytwarza mikrobąbelki, które uderzają w powierzchnię zębów. Ponadto możemy czyścić trudno dostępne miejsca, gdzie mogą gromadzić się bakterie. W tym przypadku elektryczna szczoteczka dla dzieci może być bardzo skuteczna.

Lost Password