Jak wybrać podgrzewacz do butelek?

Dziecko

Podgrzewacz do butelek jest jedną z rzeczy, która powinna się znaleźć w każdym domu. Rzadko jest jednak wymieniany na liście wyprawkowej. Jest to dobre urządzenie, które na szybko podgrzeje posiłek. Jaki wybrać? Czy to jedynie zbędny gadżet?

Podgrzewacz do butelek – do czego służy?

Jest to urządzenie z regulacją temperatury. Oprócz tradycyjnego podgrzewania butelek można także stosować go w przypadku jedzenia w słoiczkach. Dzisiejszy podgrzewacz do butelek to urządzenie wielofunkcyjne. Niektóre z tych urządzeń posiadają także funkcje utrzymania stałej temperatury. Podgrzewanie jest pewnego rodzaju kąpielą wodną. Woda jest podgrzewana do odpowiedniej temperatury a dopiero potem wkładamy do środka butelkę bądź słoiczek, gdzie są one podgrzewane do odpowiedniej temperatury. Opinie są podzielone, dla jednym to urządzenie jest potrzebne w domu, dla niektórych nie. Często też jest zastępowany zwykłym garnkiem z wodą. Niestety tam nie mamy kontroli nad stałą temperaturą. Urządzenie jest przydatne zwłaszcza na dłuższych wycieczkach, gdzie nie mamy dostępu do kuchni w pełnym zakresie.

Jaki podgrzewacz do butelek wybrać?

Na rynku istnieje wiele podgrzewaczy, na które warto zwrócić uwagę. Jego wymiary z pewnością świadczą o jego funkcjonalności. Dobry podgrzewacz do butelek będzie uniwersalny pod względem kształtu i rozmiaru butelki. Istnieją także podgrzewacze, które nadają się tylko pod jeden rozmiar butelki, dlatego warto kierować się wiekiem dziecka. Ważne jest także zużycie energii. Warto wspomnieć, że podgrzewacz, który utrzymuje stałą temperaturę i ten co się stale nagrzewa to zupełnie inne koszty zużycia. Jeśli zamierzasz używać podgrzewacza dość często to warto pomyśleć o modelu ekonomicznym. Zwłaszcza wtedy, jeśli masz kilkoro dzieci. Kolejnym parametrem, na który warto zwrócić uwagę to zakres temperatury. Niektóre modele posiadają inteligentne ustawienia temperatury, dzięki czemu oszczędzamy mnóstwo czasu. Warto zainteresować się podgrzewaczem do butelek chociażby dlatego, że oferuje nam równomierne rozłożenie ciepła na posiłku. Jest to dużo bezpieczniejsza opcja dla dziecka.

Lost Password