Wykorzystanie musli w codziennej diecie

Żywienie

Zdrowe odżywianie to w dzisiejszych czasach priorytet dla wielu z nas. Skomponowanie i stosowanie zbilansowanej diety pomaga w utrzymaniu zdrowia i dobrej kondycji całego organizmu. Warto w codziennych posiłkach znaleźć miejsce na musli, czyli mieszankę różnego rodzaju płatków śniadaniowych, suszonych owoców, orzechów lub otrębów, gdyż stanowi ono źródło wielu cennych składników.

Co może zawierać musli?

Ponieważ musli może mieć bardzo różnorodne składniki, na rynku dostępnych jest wiele rodzajów tych mieszanek. Warto by kupowany przez nas produkt był bez cukru, gdyż naturalne cukry zawarte w zbożach i bakaliach zwykle wystarczą, by posiłek dobrze smakował. Musli z suszonymi owocami zawiera zwykle rodzynki, papaję, ananasa albo figi, choć można się spotkać również z bardziej egzotycznymi odmianami. Obecność owoców wzbogaca mieszankę w naturalne cukry oraz witaminy i minerały, natomiast orzechy laskowe, włoskie czy arachidowe albo płatki kokosowe dostarczają dodatkowo zdrowych tłuszczy roślinnych.

Każdy ze składników płatków zawiera dużą dawkę błonnika. Dzięki temu składnikowi w naszej diecie szybciej osiągamy uczucie sytości, poprawiamy perystaltykę jelit, oczyszczamy organizm. Węglowodany złożone zawarte w pełnoziarnistych płatkach zbożowych dostarczają energii na dłuższy czas, są rozkładane stopniowo, co powoduje, że posiłki zawierające musli są sycące.

Pomysły na posiłki z musli

Standardowym już chyba wykorzystaniem musli jest zdrowe śniadanie – zwykle łączymy je z mlekiem, jogurtem lub maślanką albo kefirem i świeżymi owocami. Ale wcale nie kończy się tutaj zastosowanie tych zdrowych mieszanek. Ciekawą propozycją może być wykorzystanie lekko zmielonego musli jako panierki do kotletów, na przykład drobiowych. Dodają im wyjątkowego wyrazu, ponadto nie chłoną tłuszczu tak mocno jak bułka tarta. Podprażone musli sprawdzi się również świetnie jako posypka do wielu różnych deserów, na przykład lodów sorbetowych czy sałatki owocowej.

Warto, aby w naszej diecie na co dzień znajdowały się wartościowe produkty. Z całą pewnością musli do takich należy. Za pomocą prostego posiłku zawierającego ten składnik spożywanego regularnie możemy wzbogacić nasz jadłospis i sprawić, że organizm będzie lepiej funkcjonował.

Lost Password