Wypchnij chorobę z masażem limfatycznym

Zdrowie

Dobrze przeprowadzony masaż limfatyczny wypchnie z naszego ciała limfę, a my poczujemy się lepiej już kilka godzin po masażu.

Cały sekret w tego typu zabiegach tkwi w prawidłowym dotykaniu i uciskaniu poszczególnych miejsc w takiej kolejności, aby pozbyć się wszelkich chorób.

Masaż limfatyczny

Masaż limfatyczny poprawia krążenie krwi, a także usprawnia procesy odżywiania się komórek i usprawnia pracę wszystkich organów. Jednak nie tylko takie korzyści osiągniemy dzięki masażowi. Dzięki temu nasza skóra staje się bardziej elastyczna i jędrna. Taki zabieg jest polecany osobom, które chcą spalić tłuszcz i pozbyć się cellulitu. Po zabiegu skóra jest wyraźnie gładsza i mniej widać „skórkę pomarańczową”.  Kosmetyczki polecają masaż limfatyczny głównie osobom ze zmianami skórnymi, problemami z krążeniem krwi, a także tym ,którzy cierpią na nadmierną potliwość stóp. Nie jest jednak przeciwwskazaniem, jeżeli nie chorujemy na żadną z tych chorób, a chcemy po prostu wyglądać ładnej.

Pewnie zastanawiacie się jak wygląda cała procedura masażu limfatycznego. Masaż wykonuje się zawsze w kierunku ujść żylnych. Jest to bardzo ważna kwestia, ponieważ właśnie w takim kierunku krąży limfa w ludzkim ciele. Biorąc dla przykładu rękę masażysta zacznie masować ją od pachy powoli kierując się w stronę dłoni i palców. Równie ważne jak kierunek masażu jest ułożenie osoby masowanej. Musi ona leżeć w takiej pozycji, aby limfa miała łatwość w odpływaniu. Jeżeli do kosmetyczki zgłosiła się osoba z problemem potliwości stóp to pewne jest , że jej stopy będą musiały być wyżej niż reszta ciała.

Przeciwwskazania

Jak przy każdym innym zabiegu także przy masażu limfatycznym istnieją pewne przeciwwskazania. Są to na pewno nowotwory, ale także zakrzepica żył, żylaki i ciąża. W tych przypadkach zamiast pomóc masaż może zaszkodzić i spowodować zakrzepy. Oprócz naszego zdrowia i chorób ważne jest, aby masażysta był w pełni wykwalifikowany i żeby miał odpowiednią wiedzę anatomiczną i certyfikaty ukończenia kursów. Nie możemy wstydzić się, aby o to pytać, ponieważ jest to zabieg, który może pomóc,ale w równym stopniu może nam zaszkodzić, jeżeli nie trafimy na profesjonalistę. Bardzo ważne jest to, że masażysta powinien zapytać przed zabiegiem na jakie choroby chorujemy i jakie dolegliwości nam dokuczają. Nasze pytania na pewno nie zrażą wykwalifikowanego i profesjonalnego masażysty. On najlepiej wie, że źle wykonany zabieg może bardzo poważnie zaszkodzić.

Lost Password