Jaki zabieg medycyny estetycznej wybrać?

Uroda

Kiedyś mogły pozwolić sobie na nie tylko gwiazdy z pierwszych stron gazety, dziś są właściwie na porządku dziennym. O czym mowa? O zabiegach medycyny naturalnej. Ich popularność rośnie z roku na rok. Specjaliści w gabinetach są w stanie w przeciągu kilkunastu minut naprawić to, co naturze nie do końca wyszło.

Popularność medycyny estetycznej

Z licznych badań wynika, że nawet 80% pań jest niezadowolonych ze swojego wyglądu. Niektóre o swoich kompleksach mówią otwarcie, inne kryją je w sobie. Znakiem naszych czasów stały się więc różnorodne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Dlaczego są tak popularne? Bo pomagają pozbyć się niedoskonałości, a są mniej inwazyjne i wiążą się z mniejszym ryzykiem powikłań niż na przykład operacje plastyczne.

Jakie zabiegi wybrać?

Sposobów na odmłodzenie się i naprawienie niedoskonałości natury jest całe mnóstwo! Przykłady? Proszę bardzo! Paniom, które chcą pozbyć się zmarszczek i kurzych łapek, poleca się botoks. Podczas zabiegu aplikowana jest – za pomocą jednorazowej strzykawki z bardzo cienką igłą – toksyna botulinowa. Zabieg ten jest niezwykle popularny, bo praktycznie bezbolesny, a efekty widoczne są już po 2-3 dniach! Poza tym od lat triumfy święci wypełnienie kwasem hialuronowym. Jest to doskonała propozycja dla kobiet, które chcą odmłodzić sobie twarz bądź poprawić jej owal. Stosuje się je również w celu podniesienia opadających kącików ust, powiększenia ust i wyrównania ich kształtu, a także spłaszczenia bruzd i zmarszczek na szyi i dekolcie. Z bardziej nowoczesnych metod odmładzania można polecić chociażby zabiegi osoczem bogatopłytkowym czy zabiegi laserem frakcyjnym. Z kolei paniom, którym sen z powiek spędza ich niedoskonała sylwetka, poleca się liposukcję. Podczas zabiegu bezboleśnie rozbija się tłuszcz, a następnie – za pomocą infradźwięków – się go odsysa. Jeśli natomiast naszym problemem jest owłosienie, można zdecydować się na depilację laserowa. To właśnie ona wychodzi naprzeciw pragnieniom kobiet o gładkim ciele. Wiązka światła skutecznie uszkadza mieszki włosowe, stopniowo powodując ich zanik. Zabieg ten zyskuje coraz większą rzesze zwolenniczek. Pamiętajmy jednak, aby decydując się na konkretny zabieg, wybrać taki, który będzie dostosowany do naszego wieku i stanu zdrowia.

Wiecej informacji na temat róznych zabiegów można znaleźć na stronie Dr Dyner – medycyna estetyczna.

Lost Password