Zastanawiasz się, jaki kolor podkładu wybrać dla swojej karnacji? Poznaj metody makijażystów z Make up in the City!

Uroda

Podkład to podstawowy kosmetyk w makijażu twarzy, jednak wybór odpowiedniego koloru dla swojej karnacji nie jest łatwym zadaniem. Nieumiejętnie dobrany sprawia, że cera wygląda zbyt blado, niezdrowo lub z drugiej strony nienaturalnie ciemno w porównaniu z resztą ciała. Nie ulega więc wątpliwości, że pasujący odcień podkładu to kwestia kluczowa w makijażu. Jeśli nie jesteś pewna, jak prawidłowo go dobrać, poznaj kilka wskazówek makijażystów z Make up in the City i dowiedz się, jaki kolor podkładu wybrać, by zawsze wyglądać świetnie.

Podstawowe błędy w makijażu twarzy

Najczęstsze błędy popełniane w makijażu, szczególnie na początku makijażowej drogi, są związane z fluidem. Dotyczą przede wszystkim źle dobranego odcienia, który wygląda nienaturalnie. Ponadto, liczy się sposób nakładania kosmetyku. Wiele osób aplikuje podkład jedynie na twarz, zapominając o tym, by przeciągnąć produkt także na szyję. W efekcie powstaje linia odcinająca makijaż od skóry, co w połączeniu ze zbyt ciemnym kosmetykiem może wyglądać nieatrakcyjnie. Sposobem na uniknięcie tego problemu jest dobranie kosmetyku odpowiedniego do odcienia cery oraz wykonywanie makijażu w poprawny sposób.

Jaki kolor podkładu wybrać, by makijaż prezentował się naturalnie? Oto porady makijażystów z Make up in the City, które pomogą ci wybrać najlepszy odcień.

Wiele osób popełnia podstawowy błąd już w drogerii, na etapie testowania kolorów kosmetyków. Jaki to błąd? Chodzi o sprawdzanie odcienia na skórze nadgarstka i kupowanie kosmetyku na tej podstawie. Nie jest to dobry sposób – odcienie skóry na twarzy i ręce mogą się różnić, przez co ostateczny efekt makijażu nie będzie zadowalający.

  • Punkt pierwszy: warto zestawiać ze sobą dwa odcienie.

Testując jeden odcień podkładu, można ulec wrażeniu, że jest w porządku, mimo że nie zawsze tak jest w rzeczywistości. Dlatego najlepiej zestawić dwa kolory, jaśniejszy i ciemniejszy. Pozwoli to porównać odcienie i wybrać ten, który najlepiej pasuje do kolorytu cery i wygląda najbardziej naturalnie.

  • Punkt drugi: kolor należy dobierać, sprawdzając go na linii żuchwy.

Testując odcień w ten sposób od razu można zauważyć, czy pasuje do koloru skóry lepiej.

Jak dobrać idealny podkład?

Wybór koloru jest ogromnie ważny, ale nie gwarantuje pełnego sukcesu. Makijażyści z Make up in the City radzą, by wziąć pod uwagę także inne czynniki, przede wszystkim typ cery i jej potrzeby. Dla przykładu: cera mieszana lub tłusta potrzebuje podkładu, który ją zmatowi, natomiast skóra sucha – produktu nawilżającego. Dzięki temu makijaż twarzy będzie zachwycał i wyglądał świetnie oraz naturalnie.

Aplikacja podkładu ma znaczenie!

Nawet najlepiej dobrany produkt nie będzie wyglądał dobrze, jeśli zostanie nieprawidłowo nałożony. O czym warto pamiętać, nakładając fluid pędzlem? Przede wszystkim – najlepiej zrobić to, wykonując koliste ruchy, tak aby nie pozostawić smug. Dzięki temu fluid stopi się ze skórą i będzie wyglądać niezwykle naturalnie.

Teraz już wiesz, jaki kolor podkładu wybrać i w jaki sposób go dobrać, by był jak najlepiej dopasowany do twojej cery. Nie pozostaje ci już nic innego, jak znaleźć swój odcień podkładu i wykonać idealny makijaż twarzy.

Lost Password