Zdrowy i pyszny sok? Zainwestuj w wyciskarkę do warzyw i owoców.

Żywienie

Niezliczone sklepy posiadają w swojej ofercie mnóstwo rodzajów soków owocowych lub warzywnych, jednakże wiele z nich posiada w składzie cukier lub substancje konserwujące.

Rozwiązaniem tego problemu jest kupno wyciskarki obrotowej do warzyw i owoców.

Kupno dobrej wyciskarki do soków nie jest takie proste. Nie każda wyciskarka poradzi sobie z drobnymi owocami jak jagody, maliny lub jeżyny, oprócz tego także niektórym wyciskarkom trudność sprawiają warzywa liściowe takie jak szpinak, kapusta czy natka pietruszki. Dlaczego wyciskarka do warzyw i owoców a nie zwykła sokowirówka? Ze zwykłej sokowirówki sok jest dość wodnisty, klarowny i podczas wytwarzania soku powstaje piana. Taki sok nadaje się do spożycia od razu po przyrządzeniu. Sok z wyciskarki wolnoobrotowej do warzyw i owoców ma gęstszą konsystencję, gdyż znajdują się tam mikrodrobiny owoców lub warzyw, przez co więcej składników odżywczych jest w nim zawartych. Taki sok można dłużej przechowywać w lodówce. Dzieje się tak dlatego, gdyż wyciskarka do owoców działa inaczej niż sokowirówka. W zwykłej sokowirówce znajduje się sito obracające się z dużą prędkością oraz ostrza, które ścierają owoc lub warzywo na masę. Masa ta następnie jest dociskana do sita odprowadzając sok. Sok z wyciskarki powstaje poprzez miażdzenie z dużą siłą warzyw i owoców, a następnie wyciskanie z powstałej masy soku. Tak powstały sok zachowuje wszystkie wartości odżywcze zawarte w owocach lub warzywach z których sok był wyciśnięty.

Jaką wyciskarkę wybrać?

Wyciskarki dzielą się na kilka rodzajów: poziome, pionowe, jednoślimakowe i dwuślimakowe. Każdy z tych rodzajów ma swoje zalety i wady, dlatego wybór trzeba dostosować do swoich potrzeb czyli jakie soki będziemy pić, jaką konsystencję soku pragniemy uzyskać i jaką jego ilość, jak często będziemy wyciskarki do soków używać i czy starczy jesteśmy w stanie nasz sprzęt czyścić po każdym użyciu. Jest to niezwykle ważne, aby utrzymywać wyciskarkę do soków w czystości. Dzięki temu sprzęt nie sprawia problemów technicznych, a resztki wsadu owocowego lub warzywnego są usunięte nie emitując żadnych zapachów ani nie sprzyjając rozwojowi bakterii.

Kupno wyciskarki do soków z warzyw i owoców jest dość kosztowne, ale wydatek ten jest wart wydanych pieniędzy, bo przecież oprócz pysznych, naturalnych soków, dbamy o nasze zdrowie, a to jest nie do przecenienia.

Lost Password