Jak to zrobić? Zagęszczanie rzęs – najpopularniejsze metody

Uroda

Kobiety uwielbiają mieć spojrzenie okryte milionami rzęs. Choć w rzeczywistości tych włosków jest co najwyżej 500 na dolnej i górnej powiece, możemy zadbać o ich wzrost i zagęszczenie, aby optycznie wydawało się ich o wiele więcej. Jak to zrobić?

Metod zagęszczania rzęs jest wiele. Przede wszystkim możemy podzielić je na te domowe i wykonywane w gabinecie kosmetycznym. Rzecz jasna nie wszystkie dają takie same efekty.

Zagęszczanie rzęs w domu

Wygląd rzęs zależy przede wszystkim od ich zdrowia. Im lepsza jest kondycja cebulek, tym grubsze, dłuższe i mocniejszą są wyrastające z nich włoski. Trzeba wiedzieć, że wzrost rzęs zależy od ilości dostarczanych im składników odżywczych np. witamin i minerałów. Sposoby na zagęszczanie rzęs w domu opierają się właśnie na maksymalnym odżywieniu rzęs i pobudzeniu naturalnego procesu ich wzrostu. Jeśli rzęsy są dłuższe i wyrastają nowe włoski w miejscach, które dotychczas były puste, to nasze oczy zyskują bardziej wyrazistą oprawę.

Jakie są domowe metody na gęste rzęsy?

1. Olejowanie rzęs – sprawdza się olej rycynowy lub oliwa z oliwek.
2. Odżywki do rzęs – te najlepsze nie tylko wzmacniają, ale również stymulują wzrost.
3. Delikatny masaż – pobudza mikrokrążenie w skórze okolic oczu.

Zagęszczanie rzęs u kosmetyczki

Czasami zależy nam jednak na szybszych efektach, dlatego możemy skorzystać z jednego z dostępnych u kosmetyczki zabiegów. Zagęszczać rzęsy można na dwa sposoby – poprzez doczepienie sztucznych rzęs lub kępek, a także poprzez lifting rzęs. W tym drugim przypadku długotrwale podkręca się i przyciemnia rzęsy, aby nadać im wyrazistości i optycznie zagęścić. Oba zabiegi mogą osłabiać rzęsy, jeśli tylko stosowane są zbyt często. Nie są odpowiednie dla osób o wrażliwej skórze, która podatna jest na podrażnienia.

Jakie są popularne zabiegi na rzęsy?

1. Przedłużanie rzęs – doczepianie sztucznych rzęs metodą 1:1 lub objętościowymi np. 2D.
2. Henna na rzęsy – podkreśla ilość rzęs poprzez ich przyciemnienie.
3. Lifting rzęs – połączenie trwałej ondulacji rzęs z ich farbowaniem.

Lost Password