Chrapiesz w nocy? Zgłoś się do laryngologa!

Zdrowie

Chrapanie jest nie tylko uciążliwe dla otoczenia, ale również niebezpieczna dla zdrowia chrapiącego. Kiedy delikatne pochrapywanie zmienia się w uciążliwą dolegliwość, należy zgłosić się do laryngologa. Lekarz tej specjalizacji będzie w stanie określić prawidłowo przyczyny chrapania, a także zaordynować odpowiednią terapię.

Jak leczy się chrapanie?

W skrajnych przypadkach, konieczna jest operacja. U wielu osób jednak można jej uniknąć i ograniczyć się do nowoczesnych metod leczenia, które pozwalają na skuteczne zażegnanie problemu raz na zawsze. Jak leczy się chrapanie? Metoda pozbywania się chrapania zależy od tego, jaka jest przyczyna tej dolegliwości. Jeśli przyczyną jest nadmierna wiotkość podniebienia miękkiego. Zdarza się jednak, że za chrapanie odpowiedzialna jest skrzywiona przegroda nosowa, narastanie polipów w nosie, tudzież przerost migdałków. Profesjonalnej diagnozy może dokonać tylko laryngolog, który dysponuje specjalistycznymi narzędziami medycznymi.

Gdy jako przyczynę chrapania zdiagnozuje się nadmierną wiotkość podniebienia miękkiego, wówczas stosuje się leczenie laserem lub metodami kriochirurgii. Dokonuje się wtedy dokładnej plastyki języka i podniebienia miękkiego. W konsekwencji, zmniejszają się migdałki podniebienne, a pacjent odczuwa wyraźną ulgę. Szybko po takim zabiegu okazuje się, że zwiększa się natlenienie tkanek w jego organizmie, a samopoczucie staje się odczuwalnie lepsze. Polepsza się też kondycja.

Dlaczego chrapanie jest niebezpieczne?

Chrapania nie należy lekceważyć, bo nieleczone może doprowadzać do bezdechu sennego, a ten w konsekwencji do wielu różnych chorób długofalowo osłabiających funkcjonowanie naszego organizmu, z chorobami wieńcami na czele. W najgorszej wersji, długotrwałe spanie z chrapaniem może realnie przyczyniać się do występowania ryzyka powstawania udaru lub zawału serca.

*Jeśli chciałbyś zdiagnozować swoje problemy z chrapaniem, zgłoś się do laryngologa (Kraków) przy ul. Prądnickiej 10.

Lost Password