Jak dbać o higienę majtek menstruacyjnych?

Zdrowie

Bielizna menstruacyjna to wygodne rozwiązanie dla kobiet na czas miesiączki. Jest ona nie tylko niesamowicie chłonna, ale również bardzo komfortowa, dzięki czemu jest doskonałą alternatywą dla tamponów i podpasek. Co więcej, jeżeli się o nią odpowiednio dba, to może nam posłużyć przez wiele lat! W jaki sposób dbać o higienę bielizny menstruacyjnej? Zapraszamy do zapoznania się z poniższym tekstem!

Czym jest bielizna menstruacyjna?

Bielizna menstruacyjna przypomina swoim wyglądem zwykłe majtki, które zakładamy każdego dnia. Działanie to jest zamierzone, aby każda z nas mogła się w nich wygodnie czuć. Posiadają one wiele zalet, dzięki którym tworzą sporą grupę zwolenniczek. Majtki menstruacyjne to wielorazowa bielizna, która jest wykonana z ekologicznej bawełny. Idealnie sprawdzą się nawet przy obfitych miesiączkach! Wbrew swojej nazwie, nie zostały one stworzone tylko do noszenia podczas okresu. Doskonale radzą sobie z nadmierną potliwością, połogiem czy nietrzymaniem moczu.

Jak odpowiednio dbać o majtki menstruacyjne?

Jeśli będziemy korzystać z majtek w odpowiedni sposób i dbać o nie tak, jak trzeba, to mogą one nam posłużyć przez wiele lat! Warto jednak kupić więcej niż jedną parę, ponieważ bieliznę menstruacyjną powinno zmieniać się maksymalnie co dwanaście godzin, a kiedy krwawienia są intensywne to czas ten będzie się skracał. Jak więc należy dbać o bieliznę menstruacyjną?

Pranie bielizny menstruacyjnej

Wbrew pozorom, dbanie o higienę majtek menstruacyjnych nie jest takie trudne, jak może się niektórym wydawać. Po wyjęciu nowej pary z pudełka – jeszcze przed ich użyciem – warto ją zaprać w zimnej wodzie beż żadnego środka piorącego, a następnie wywiesić do wyschnięcia.

Po pierwszym użyciu majtek menstruacyjnych większość plam krwi usuwamy za pomocą chłodnej wody w umywalce. Tak zapraną bieliznę możemy następnie prać ręcznie lub w pralce z resztą ubrań. Należy jednak pamiętać, aby ustawić delikatny program prania i nie używać żadnych środków zmiękczających ani płynów do płukania. Jeżeli natomiast chodzi o produkty do prania to najlepiej wybierać te, które w swoim składzie zawierają mniej niż 5% mydła.

Suszenie majtek menstruacyjnych

Istotny jest również sposób suszenia bielizny menstruacyjnej. Wyprane majtki najlepiej wywiesić do wyschnięcia na suszarce do prania bądź w przewiewnym miejscu. Suszarki bębnowe się w tym przypadku nie sprawdzą, ponieważ wysoka temperatura może uszkodzić część chłonną majtek i wpłynąć na ich trwałość. Bielizny menstruacyjnej nie powinno się również suszyć na kaloryferach czy w miejscach, których zadaniem jest przyspieszenie procesu schnięcia.

Bielizna menstruacyjna – czy warto?

Majtki menstruacyjne to ekonomiczna i ekologiczna alternatywa dla jednorazowych środków higienicznych do stosowania w czasie miesiączki. Są one niesamowicie chłonne, wygodne i komfortowe. Nosząc je, możemy zapomnieć o jakichkolwiek infekcjach czy podrażnieniach. Kobieca marka WIMIN posiada w swojej ofercie kilka modeli bielizny menstruacyjnej. Warto sprawdzić ich stronę internetową i zapoznać się z ofertą. Majtki menstruacyjne to komfort, jakiego w czasie miesiączki potrzebuje każda kobieta!

Lost Password