Dermokosmetyki – czym są, jak działają?

Uroda

Kiedy odwiedzamy aptekę lub przeglądamy magazyny o modzie i urodzie, kiedy odwiedzamy drogerię i przeglądamy Internet – wszędzie one – dermokosmetyki. Jesteśmy zalewani informacjami, jak dobrze służą skórze. Przekonują do tego nie tylko reklamy, również testy naukowe świadczą o ich skuteczności. Ale czym dokładnie jest produkt dermokosmetyczny?

Kiedy odwiedzamy aptekę lub przeglądamy magazyny o modzie i urodzie, kiedy odwiedzamy drogerię i przeglądamy Internet – wszędzie one – dermokosmetyki. Jesteśmy zalewani informacjami, jak dobrze służą skórze. Przekonują do tego nie tylko reklamy, również testy naukowe świadczą o ich skuteczności. Ale czym dokładnie jest produkt dermokosmetyczny?

Dermokosmetyki to szczególna kategoria produktów do pielęgnacji, spełniająca wysokie wymagania przemysłu farmaceutycznego. W procesie ich produkcji spotykają się kosmetyka i dermatologia – czyli piękno i zdrowie. W dzisiejszych czasach lepiej rozumiemy, jak skóra reaguje na czynniki zewnętrzne, takie jak światło słoneczne lub zanieczyszczenia. Wiemy coraz więcej o tym, dlaczego i jak skóra starzeje się i traci jędrność, pojawiają się zmarszczki i przebarwienia. Rosnąca wiedza i większy popyt na autentycznie skuteczne produkty przyczyniły się do rozwoju i łatwej dostępności produktów, które wcześniej były ograniczone do dziedziny medycyny. Co ważne dermokosmetyki powstają we współpracy ze specjalistami od pielęgnacji skóry (dermatolodzy, pediatrzy, okuliści i farmaceuci) i charakteryzują się wysoką skutecznością i bezpieczeństwem potwierdzonymi w badaniach klinicznych. Produkty dermokosmetyczne są hypoalergiczne i odpowiednie dla skóry wrażliwej Mówiąc prościej, produkty dermokosmetyczne nie są produktami tylko kosmetycznymi. Łączą działanie kosmetyczne z działaniem dermatologicznym. Mają wiele zastosowań, jak choćby pomagają nawilżać suchą skórę, leczą łupież i łagodzą łuszczycę.

Jakie produkty mają prawo nosić nazwę dermokosmetyków? Aby zakwalifikować się jako produkt dermokosmetyczny, produkt musi zawierać substancje czynne, których skuteczność przeciw konkretnemu problemowi została ustalona poprzez rygorystyczne testy laboratoryjne. Tworzenie takiego produktu wymaga dokładniejszych analiz (wyników użycia, stężenia substancji czynnych i innych składników, a także sposobu ich wytwarzania i stosowania). Produkty dermokosmetyczne zostały specjalnie opracowane, aby przywrócić zdrowie skóry. Chronią przed wieloma stresami współczesnego życia i naturalnego starzenia się skóry. Dermokosmetyki zapewniają dogłębne działanie. Kompozycje dermokosmetyków wydają się być pozbawione substancji zapachowych i koloryzujących lub mogą zawierać jedynie śladowe ilości takich związków.

Aby zrozumieć, jak działają, należy wiedzieć jak zbudowana jest nasza skóra. Składa się ona z trzech warstw:

– naskórka,

– skóry właściwej,

– warstwy podskórnej.

Produkty dermokosmetyczne składają się z drobnych cząsteczek, dzięki czemu przenikają do skóry właściwej, czyli warstwy środkowej. Na tej głębokości kremy w optymalnym stopniu mają wpływ m. in. na:

– korygowanie problemów;

– ochronę tkanki skórnej;

– zapobieganie niepożądanym oznakom, takim jak zmarszczki.

Dzięki rozległym badaniom i wiedzy z dziedziny dermatologii, kosmetologii i farmakologii, marki dermokosmetyczne nieustannie wprowadzają na rynek nowe innowacje, aby oferować klientom najnowsze i najbardziej wydajne rozwiązania w zakresie pielęgnacji skóry. Dermokosmetyków może używać każdy: mężczyźni i kobiety wszystkich kategorii wiekowych, w tym również dzieci.

Aby uzyskać realne korzyści, zainwestuj w uznane, przetestowane i naprawdę skuteczne produkty dermokosmetyczne. Prawdziwie skuteczny produkt to naprawdę skuteczna inwestycja!

Lost Password