Manicure hybrydowy – krok po kroku

Uroda

Manicure hybrydowy jest na topie już od kilku lat. W tym czasie producenci kosmetyków kolorowych stworzyli pokaźną bazę kolorystyczną, choć początkowo tzw. hybryda była wykorzystywana głównie do wykonywania klasycznego frenczu.

Manicure możemy wykonać u kosmetyczki lub samodzielnie w domu. Nie jest to trudne, jednak wymaga odpowiedniego przygotowania, kilku sprzętów i nieco doświadczenia (które będziemy poszerzać z każdym kolejnym zabiegiem). Producenci stale udoskonalają swoje produkty, czego dowodem są najnowsze lakiery kremowe do paznokci.

Zalety hybrydy

To nowoczesny sposób zdobienia paznokci, który jest jedną z najpopularniejszych metod stosowanych zarówno w salonach, jak i w domach. Na szczególne uznanie zasługuje jego trwałość – dobrze wykonany manicure potrafi trzymać się na paznokciach do kilku tygodni w nienaruszonym stanie. Jeszcze trwalsze są lakiery do paznokci kremowe, które oznaczają koniec problemów z nieestetycznymi odpryskami i koniecznością ponownego nakładania lakieru. To świetne rozwiązanie np. na czas urlopu, podczas którego nie mamy zbyt dużo chęci i czasu na czasochłonną pielęgnację.

Niezbędne akcesoria

Sprzęt potrzebny do wykonania zabiegu nie jest drogi, o ile zdecydujemy się na modele do użytku własnego, a nie profesjonalnego. Akcesoria i urządzenia, których używają kosmetyczki muszą być trwalsze i wydajniejsze, dlatego są po prostu droższe. Do samodzielnego wykonania manicure potrzebne są:

-pilniczek,

-blok polerski (popularna „kostka”),

-primer,

-środek odtłuszczający,

-baza,

-lakier hybrydowy,

-hybryda wierzchnia,

-lampa UV,

-oliwka zmiękczająca.

Wszystkie akcesoria można kupić w hurtowniach lub dobrze wyposażonych drogeriach, które mają rozbudowaną ofertę produktów do paznokci.

Jak poprawnie nakładać hybrydę

W pierwszej kolejności należy przygotować płytki paznokcia według własnych preferencji – nadajemy im pożądany kształt. W drugim kroku wycinamy lub odsuwamy skórki, jak ma to miejsce w przypadku klasycznego manicure. Następnie należy zmatowić paznokcie, dzięki czemu lakier będzie się lepiej trzymał i mocniej zwiąże się z paznokciem. Po użyciu matującego bloku polerskiego usuwamy pył i zanieczyszczenia za pomocą środka odtłuszczającego. Jeżeli mamy bardzo zatłuszczoną lub trudną powierzchnię do obrobienia, możemy skorzystać z primera. Po oczyszczeniu i odtłuszczeniu paznokcia możemy przystępować do nałożenia bazy, którą następnie utwardzamy za pomocą lampy UV.

Następnie nakładamy wybrany produkt kolorowy – dostępne warianty to lakiery klasyczne oraz lakiery kremowe do paznokci, które mają nieco inną konsystencję oraz zmywają się za pomocą środków na bazie alkoholu. Warstwę również utwardzamy lampą – naświetlenie powinno trwać około 2 minut. Po tym zabiegu możemy przystąpić do aplikacji ostatniej warstwy wierzchniej, zwanej również topem (również utwardzamy lampą przez 2 minuty). Lakier wierzchni nadaje paznokciom trwałość i przede wszystkim piękny połysk. Po skończeniu zabiegu wcieramy w skórki oliwkę zmiękczającą, która przywróci skórze sprężystość i dobrze ją odżywi.

Lost Password