Wady zgryzu – dlaczego należy je korygować?

Zdrowie

Piękne i zdrowe zęby to podstawa sukcesu, nie tylko zawodowego, ale także w życiu prywatnym.

Zdrowe i proste zęby to nie tylko kwestia ładnego uśmiechu i estetyki. To także kwestia prawidłowego funkcjonowania całego organizmu, a w szczególności zdrowia naszych zębów. Wady uzębienia i zgryzu mogą prowadzić do wielu licznych, często poważnych, chorób. Przeciążenie zębów, które może prowadzić do problemów ze szkliwem, a problemy ze szkliwem mogą prowadzić do powstawania próchnicy – jest to samo napędzające się koło, gdzie konsekwencje gonią konsekwencje i staja się coraz poważniejsze.

Działanie prewencyjne to podstawa!

Im szybciej zostanie wykryta wada zgryzu, tym lepiej, znacznie łatwiej jest wyleczyć wady dziecka w młodym wieku, kiedy jego zęby są bardzo podatne na kształtowanie ich przez aparat, niż osoby starszej – chociaż oczywiście nie wyklucza to możliwości korekty wad u osób w wieku nawet 60 lat. Mimo wszystko odpowiednio szybko wykryte wady zgryzu dają się wyleczyć zdecydowanie szybciej i mniej inwazyjnie.

Dobrze wybrany gabinet stomatologiczny jest kluczem do zadowalającego efektu końcowego, warto się rozejrzeć za specjalistą, który zaopatruje się w asortyment dla stomatologów dla stomatologów najwyższej klasy i prowadzi swoją klinikę głównie w kierunku ortodoncji.

Aparat ortodontyczny nie musi być obciachem

Problem ten dotyczy zwłaszcza dzieci, które boją się, że staną się tematem do drwin ze strony rówieśników z powodu aparatu ortodontycznego. Warto porozmawiać ze swoją pociechą i postarać się jej wyjaśnić, że efekty będą tego warte, a koledzy, o ile w ogóle będą się śmiać, to z czasem zrozumieją, że nie ma nic złego w noszeniu aparatu, podobnie jak w noszeniu okularów – jest to walka o nasze zdrowie i brak problemów w przyszłości.

Aparat ortodontyczny nie zawsze musi się wiązać z noszeniem go na stałe. Można tak naprawdę wyróżnić trzy rodzaje aparatów.

Aparaty ruchome, które są aparatami wyjmowanymi. Nosi się je w okolicach kilku godzin godzin na dobę, można je wyjmować przed jedzeniem i przed myciem zębów. Zakładane są zwykle na noc, aby nie wywoływać niepotrzebnego dyskomfortu. Są to najtańsze dostępne wersje aparatów i stosowane w przypadkach, kiedy wady nie są zbyt poważne.

Aparaty ligaturowe – najpopularniejszy rodzaj aparatów. Są to aparaty zakładane na stałe, zwykle na okres między 18 a 36 miesiącami, w zależności od tego, jak poważna jest wada. W przypadku tego rodzaju aparatów bardzo istotne dbanie o higienę, dlatego warto zaopatrzyć się w profesjonalne materiały dla stomatologów, które pozwolą na profesjonalną higienę i zapobiegną problemom.

Najnowszym trendem są aparaty typu invisaling, które są praktycznie niewidoczne, a korygują wady równie dobrze, co aparaty ligaturowe.

Jeśli są wątpliwości co do tego, czy aparat w danym przypadku jest konieczny, warto dla spokoju własnej duszy udać się do ortodonty, który zdecyduje, czy leczenie będzie konieczne, a jeśli tak, to jaką formę trzeba będzie zastosować. Piękne i zdrowe zęby to podstawa sukcesu, nie tylko zawodowego, ale także w życiu prywatnym.

Lost Password