Fundacja Dorastaj z nami – pomoc

Zdrowie

Gdy zbliża się okres rozliczeniowy Polacy udowadniają, jak wielkie maja serca. Prawie każdy z nas swój 1 procent podatku przeznacza na organizacje non profit, które aktywnie poszukują środków na swoja działalność. Wśród wielu takich organizacji, które oczekują naszego wsparcia poprzez przekazanie datku z dochodu jest jedna szczególna. To organizacja, która rozpościera swoją opiekę nad dziećmi bohaterów. Jest to Fundacja Dorastaj z Nami. Organizacja, której beneficjentami są dzieci strażaków, policjantów, żołnierzy, ratowników, którzy stracili zdrowie lub życie podczas pełnienia obowiązków służbowych. Wsparcie z podatku dochodowego, to nie jedyny kierunek poszukiwania wsparcia finansowego.

Fundacja Dorastaj z Nami stworzyła projekt „Zawsze Wierni”. Przystępując do tego projektu możesz zadeklarować comiesięczną wpłatę na konto fundacji.

Fundacja Dorastaj z Nami i jej beneficjenci

Celem nadrzędnym fundacji jest ustabilizowanie życia dzieci do lat 25, które straciły rodzica bądź rodziców, gdy Ci pełnili obowiązki służbowe. Fundacja Dorastaj z Nami otacza ich opieką psychologiczną, organizacyjną i materialną. Setki dzieci w Polsce borykają się z traumą związaną ze stratą rodzica, który zginął w czasie pełnienia służby. Rodziny policjantów, żołnierzy, strażaków, ratowników i innych pracowników służb mundurowych, którzy oddali życie lub zdrowie walcząc za kraj lub chroniąc innych, nie powinny być pozbawione szansy na normalne życie. Swoje działania Fundacja Dorastaj z nami koncentruje na zapewnieniu swoim podopiecznych możliwości normalnej nauki, rozwijania zainteresowań oraz zdobywania wykształcenia, dzięki któremu młodzi ludzie będą konkurencyjni na rynku pracy.

Wsparcie lekarskie i materialne

Najważniejsza jest stabilizacja w obszarze mentalnym. Dlatego dzieci straumatyzowane, które są podopiecznymi tej organizacji mogą liczyć na pomoc dedykowanym im psychologów. Psycholog pomoże w odzyskaniu równowagi po zmianach, które zaszły w życiu dziecka osieroconego. Fundacja Dorastaj z Nami świadczy tez pomoc doradczą młodzieży, która wchodzi na rynek pracy. Z uwagi na obniżenie statutu materialnego rodziny, Fundacja Dorastaj z Nami zapewnia wsparcie finansowe w opłaceniu czesnego za przedszkole, szkołę, zajęcia dodatkowe, zajęcia sportowe i korepetycje. Podopieczni mogą także liczyć na pomoc dzieciom  w opłacie za dojazdy do szkoły czy na studia oraz w pokryciu kosztów internatu lub akademika.  Fundacja Dorastaj z Nami udziela stypendiów, finansuje edukację w szkołach i na studiach wyższych. Organizuje też różnego rodzaju programy sportowe, aktywizujące oraz integrujące dzieci i młodzież Do tej pory z jej pomocy skorzystało ponad ćwierć tysiąca podopiecznych. Na ten cel trafiło ponad 5 milionów złotych.

Lost Password