3 cechy dobrego stomatologa

Zdrowie

Dbanie o higienę i zdrowie jamy ustnej jest wręcz niemożliwe, jeśli dentysta nie obejmuje nas stałą opieką. Regularne wizyty mogą nam zapewnić cieszenie się pięknym uzębieniem przez długi czas.

Oczywiście jeśli nasz stomatolog jest rzeczywiście prawdziwym specjalistą. Nierzadko zdarza się bowiem, że wybrany przez nas lekarz niezbyt dobrze stara się wykonywać swoje obowiązki. Na co zatem zwracać uwagę podczas wizyty? Jakie są cechy dobrego stomatologa?

Indywidualne podejście

Dentysta, tak samo jak każdy inny lekarz, musi cechować się dużą dozą empatii. Zwłaszcza że dla tak wielu osób klinika stomatologiczna jest naprawdę przerażającym miejscem. Dobry stomatolog musi zdawać sobie z tego sprawę. Powinien mieć zatem umiejętność zorientowania się, że pacjent potrzebuje nie tylko profesjonalnego leczenia, ale także odrobiny otuchy i delikatności. Przyjazne nastawienie do pacjenta jest nie bezpodstawnie jednym z głównych czynników, dla których decydujemy się na usługi danego stomatologa. Z tym punktem wiąże się także cierpliwość oraz umiejętność wytłumaczenia pacjentowi, na czym polegać będzie wykonywany zabieg. Dla wielu osób to ogromnie ważne, gdyż w ten sposób mogą mieć pewność, że chociaż trochę kontrolują przykrą sytuację, w jakiej się znaleźli.

Kompleksowość

Szukając odpowiedniego stomatologa powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakie usługi jest on w stanie nam zaoferować. Wybielanie zębów, leczenie kanałowe, protetyka – warto zorientować się, jakie zabiegi są w jego ofercie. Oczywiście nie dajmy się nabrać na stare sztuczki, które są niezależne od wykonywanej profesji. Jeśli w ofercie jednego dentysty znajduje się wszystko, włącznie z chirurgią szczękową, nie powinniśmy w to wierzyć. Specjalizacja lekarza jest jedna. Reszta może okazać się konfabulacją.

Gabinet

Istotny jest nie tylko lekarz, ale także sam gabinet, w którym będziemy się leczyć. Jeśli siadając na fotel dentystyczny widzimy stary sprzęt i obdrapane ściany, nie zachęca nas to do następnej wizyty. Oczywiście tego typu stwierdzenia mogą być krzywdzące – lekarz może być przecież doskonałym specjalistą. Jeśli jednak nie przeznacza środków na to, by podnosić swoje kwalifikacje i rozwijać gabinet, nie świadczy to o nim dobrze.

Lost Password