Chcesz zapomnieć o zmarszczkach? Wybierz medycynę estetyczną!

Uroda

Nawet najdroższe kremy nie są w stanie całkowicie usunąć zmarszczek. Jeśli liczy się skuteczność, warto wybrać zabiegi medycyny estetycznej!

Zmarszczki pojawiające się na skórze mogą być zarówno efektem pracy mięśni – mowa wtedy o zmarszczkach mimicznych, jak również upływającego czasu, gdy skóra traci swoją jędrność i gęstość. W obu tych przypadkach pomóc może medycyna estetyczna, która dysponuje nowoczesnymi metodami redukcji zmarszczek – znacznie skuteczniejszymi niż w przypadku kosmetyków oraz bezpieczniejszymi niż zabiegi chirurgii plastycznej.

Medycyna estetyczna – w trosce o piękno i dobre samopoczucie

Zabiegi medycyny estetycznej stały się bardzo popularne w ostatnich latach. Można korzystać z nich również w Polsce w szeregu różnych gabinetów medycyny estetycznej. Dzisiaj wybierane są nie tylko przez kobiety, ale również przez mężczyzn, którym zależy na jeszcze lepszym wyglądzie oraz samopoczuciu.

Medycyna estetyczna to dział medycyny, który koncentruje się poprawie jakości życia pacjentów przez wykorzystanie specjalnych zabiegów i innych działań skupionych na estetyce twarzy i ciała.

W ramach medycyny estetycznej prowadzi się szereg różnych procedur, między innymi z wykorzystaniem laserów, fal radiowych, preparatów wprowadzanych zastrzykami pod skórę. masażów, zabiegów biostymulujących jak osocze bogatopłytkowe czy zabiegów wyszczuplających jak lipoliza czy kriolipoliza.

Wśród zabiegów tego rodzaju największym zainteresowaniem cieszą się zabiegi anti-aging, czyli przeciwstarzeniowe, a także zabiegi likwidujące zmarszczki i inne objawy starzenia – obniżoną jedność skóry, utratę owalu twarzy.

Botoks i kwas hialuronowy – najskuteczniejsze na zmarszczki

Osobom zainteresowanym skutecznym i szybkim usunięciem zmarszczek, medycyna estetyczna oferuje dwa popularne zabiegi, a mianowicie:

  • wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym
  • ostrzykiwanie zmarszczek toksyną botulinową

Zabiegi te przebiegają podobnie, czyli polegają na wstrzyknięciu w skórę odpowiednich preparatów. Mają jednak inne działanie oraz zastosowanie, a także nieco inny czas trwania efektu.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest naturalnie występującym w skórze człowieka związkiem, który stanowi wewnętrzne „rusztowanie” dla skóry właściwej. Odpowiada za jędrność oraz nawilżenie skóry. Z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w organizmie człowieka maleje, co sprzyja także przyspieszeniu procesów starzeniowych. W efekcie na skórze pojawiają się zmarszczki.

Medycyna estetyczna wykorzystuje kwas hialuronowy przede wszystkim do zapobiegania zmarszczkom oraz do ich likwidacji przez miejscowe ostrzykiwanie. Związek powoduje wypełnienie zmarszczki od środka i zmniejszenie jej widoczności. Jednocześnie ujędrnia skórę i powoduje, że jest lepiej nawilżona.

Jako że zabieg wykonuje się z użyciem biozgodnego materiału, jest on bardzo bezpieczny i nie niesie ze sobą wysokiego ryzyka skutków ubocznych. Efekt wypełnienia zmarszczek utrzymuje się do 6-9 miesięcy. Po tym czasie można wykonać go ponownie.

Botoks – toksyna botulinowa typu A

Medycyna estetyczna oferuje także zabiegi z wykorzystaniem botoksu, czyli toksyny botulinowej typu A. Jest to związek neurotoksyczny, który powoduje zablokowanie przewodnictwa nerwowego z mięśniem, a tym samym wygładzenie zmarszczek.

Ze względu na swój sposób działania botoks najlepiej sprawdza się przy zmarszczkach mimicznych, czyli tych, które powstają przez ruch mięśni. Zmarszczki te mogą pojawić się już między dwudziestym a trzydziestym rokiem życia.

Zabieg ten również jest bezpieczny dla pacjenta i nie wywołuje wysokiego ryzyka skutków ubocznych. W porównaniu z wypełnianiem kwasem hialuronowym efekty utrzymują się nieco krócej, ponieważ od 3 do 6 miesięcy zależnie od indywidualnych predyspozycji.

Do skorzystania z zabiegów medycyny estetycznej zaprasza działająca w Krakowie klinika MTT Estetica. W jej ofercie znajduje się pełna gama zabiegów pozwalających na usunięcie różnych niedoskonałości skóry.

Lost Password