Getry dla dziewczynek – zastosowanie i zasady wyboru

Dziecko

Oferta getrów dziecięcych w sklepach z odzieżą dla najmłodszych jest ogromna, co nie znaczy, że wszystkie będą tak samo dobrze sprawdzały się w przypadku naszej pociechy. Dziewczęce getry można znaleźć w ciekawych wzorach, nawiązujących między innymi do tematów znanych bajek, a także składach, które powinny nam, rodzicom, mówić nieco więcej o sensie kupowania danego produktu.

W wielu przypadkach wybieramy getry dziecięce przede wszystkim według tego, który wzór spodoba się nam czy naszemu dziecku. Oczywiście, nie ma w tym nic złego – zwłaszcza kilkuletnie dziewczynki lubią wyglądać ładnie i chcą chodzić w tym, co im się podoba. Jednocześnie to rodzice powinni wiedzieć, jak dopasować getry do konkretnych okoliczności, a z tej puli pozwolić dziecku wybrać produkt dla siebie.

Dlaczego getry?

Na dobrą sprawę jednak dlaczego getry dziecięce mają być tak ciekawym i atrakcyjnym dla rodziców oraz dziecka produktem? Są one wygodną alternatywą dla rajstop, a jednocześnie stanowią poniekąd dziecięcy odpowiedni legginsów. W przypadku dzieci, które dopiero uczą się np. raczkowania czy chodzenia, getry będą doskonale chronić nogi przed zimną podłogą, jednocześnie pozwalając nagim stopom na stymulację podłożami, po których porusza się malec. Ta sama zasada dotyczy wszystkich produktów, które przygotowane są dla dziewczynek uprawiających sporty i trenujących fizycznie. Co więcej, getry sprawdzą się też u starszych dziewczynek, które np. wybierają się na dłuższy, zimowy spacer – pozwolą połączyć wygodę w wysokich, ocieplonych butach oraz funkcjonalność przy niższych temperaturach. Są przy tym bardziej dopasowane aniżeli spodnie, dlatego w cieńszych modelach mogą być stosowane jako spodnia warstwa odzieży.

Sportowe – jak wybrać?

Zacznijmy od tego, jak wybrać getry dla dzieci na rozmaite treningi sportowe, ale również dla dziewczynek, które dopiero stawiają swoje pierwsze kroki. Podstawową sprawą jest brak jakichkolwiek ozdób i aplikacji, które mogłyby po prostu przeszkadzać podczas aktywności. Istotne jest to, aby rozmiar był dobrze dopasowany – getry nie powinny być zbyt ciasne, bo będą powodowały otarcia, ani też zbyt luźne, bo znacznie pogorszą jakość treningów. Istotny jest oddychający materiał z włóknami elastycznymi, dzięki czemu getry będą dosłownie jak druga skóra. Co ważne – gumka powinna być na tyle szeroka, aby nie powodować nacisku punktowego na brzuch. Getry dziecięce, nadające się na trening można znaleźć m.in. na stronie: http://rennwear.com/pol_m_Odziez-dziecieca_Getry-i-legginsy-dzieciece-870.html.

Na zimne dni

Zimą o wiele lepszym rozwiązaniem będą getry dziecięce z funkcją ocieplania. Co to oznacza? Dostępne są estetyczne, zdobione rozmaitymi nadrukami getry z grubszego materiału, mające dodatkowo wewnętrzną warstwę ocieplającą, np. polarową czy z mikrofibry. Będą one doskonałym rozwiązaniem na dłuższe spacery całą rodziną, ale również jako strój na dwór do przedszkola, gdy dzieci bawią się np. zimą. Warto zdejmować je w pomieszczeniu, bo dziecku może być po prostu za gorąco.
Idealnie wybrane getry dla dziewczynek powinny zawsze łączyć funkcjonalność oraz ciekawy wygląd. Dobrą praktyką jest więc przejrzenie wszystkich dostępnych na rynku modeli, wybór odpowiednich pod względem praktycznym, a następnie pozwolenie dziecku na dobranie wzoru według jego uznania.

Lost Password