Medycyna estetyczna w ginekologii

Uroda

Dążenie do idealnej sylwetki i perfekcyjnych rysów twarzy sprawia, że gabinety medycyny estetycznej prześcigają się w nowych rozwiązaniach. Piękno kobiecego ciała nie powinno jednak ograniczać się do tego, co widoczne gołym okiem. Warto zadbać także o części intymne. Ginekolodzy są dziś w stanie poprawić wygląd kobiecej waginy oraz poprawić jakość współżycia czy zlikwidować problem nietrzymania moczu.

Pierwszy krok – konsultacja u ginekologa

Ginekologa panie powinny odwiedzać regularnie. Profilaktyka może zapobiec wielu poważnym chorobom, w tym nowotworom. Niestety, kobiety najczęściej zgłaszają się do lekarza w przypadku problemów – czy to z menstruacją, czy z powodu infekcji intymnych. Warto także udać się na konsultację, gdy pojawiają się kłopoty w pożyciu intymnym lub nie zadowala nas wygląd miejsc intymnych. Ginekolodzy dysponują dziś wieloma narzędziami ginekologii estetycznej. Są to zabiegi wykonywane tradycyjnymi metodami chirurgicznymi lub wykorzystujące nowoczesne osiągnięcia. Wraz z ekspertami warszawskiej Kliniki Miracki przybliżamy odkrycia medycyny estetycznej przydatne w plastyce ginekologicznej.

Femilift – laserowe obkurczanie pochwy

Terapia Femilift przeprowadzana jest laserem Alma CO2. Ma na celu poprawienie kondycji pochwy, poprzez niwelowanie jej luźności powstałej np. po porodzie. Poza widocznymi efektami wizualnymi, zabiegi znacząco poprawiają jakość pożycia intymnego. Najlepsze efekty dają trzy sesje, powtarzane w odstępach miesięcznych. Zabieg jest bezbolesny – nie wymaga znieczulenia. Od razu po zabiegu pacjentki mogą wrócić do normalnego funkcjonowania, ale przy zachowaniu delikatności wobec miejsc intymnych. Około tydzień po zabiegu niewskazane jest używanie tamponów i aktywność seksualna. Femilift daje bardzo dobre efekty w niwelowaniu problemu wysiłkowego nietrzymania moczu oraz odmłodzenia pochwy. Podczas zabiegu tkanki stymulowane są do odbudowy i regeneracji włókien kolagenowych.

Piękna wagina z Fotona Intima

Kobiece części ciała wymagają największej delikatności. Medycyna estetyczna poradziła sobie z tym problemem, tworząc laser erbowo-yagowy Fotona Intima. Przeprowadzane nim zabiegi są całkowicie bezbolesne, a przy tym bardzo bezpieczne. Służą do laserowego obkurczania (liftingu) pochwy, poprawy jej nawilżenia i likwidacji problemu wysiłkowego nietrzymania moczu. Jednym z efektów laseroterapii jest również poprawa życia seksualnego. W przeciwieństwie do niektórych innych metod plastyki ginekologicznej, zabiegi Fotona Intima mogą być wykonywane jednorazowo, a ich efekt widoczny jest bardzo szybko.

Symetryczne wargi sromowe dzięki Neauvia Rose

Medycyna estetyczna w plastyce ginekologicznej nie wykorzystuje wyłącznie laserów. Innym rozwiązaniem jest wypełniacz, dzięki któremu panie mogą poprawić wygląd swoich warg sromowych. Wypełniacz jest formą bardzo skuteczną, szybką i niemal bezbolesną. Za jego pomocą można powiększyć wargi sromowe, poprawić ich symetrię, leczyć lipoatrofię intymną oraz przeprowadzić zabieg waginoplastyki. Głównym składnikiem Neauvia Rose jest kwas hialuronowy, który znacząco wpływa na poprawę nawilżenia warg sromowych i łechtaczki, wzmacniając ich strukturę i elastyczność. Przed zabiegiem lekarz znieczula miejsca intymne, a następnie wprowadza wypełniacz w odpowiedni fragment narządów płciowych. Procedura trwa mniej więcej pół godziny. Zabieg wypełniaczem daje efekty, które są widoczne około rok. Po tym czasie można powtórzyć iniekcję.

Pamiętajmy, że każdy z wymienionych zabiegów wymaga wcześniejszej konsultacji ginekologa, dlatego warto wcześniej skontaktować się z ekspertami Kliniki Miracki.

Lost Password