Najlepsze efekty depilacji

Uroda

Szukając idealnego sposobu na trwale pozbycie się niechcianego owłosienia, depilacja laserowa jest spełnieniem nawet najbardziej wymagających oczekiwań. Wiązka światła lasera docierająca bezpośrednio do cebulki włosa, trwale ją uszkadza i eliminuje możliwość powstawania nowego włosa. Chcąc osiągnąć najlepsze efekty, istotne jest, by cały zabieg został przeprowadzony przy użyciu sprzętu nowej generacji, przez wysoko wykwalifikowanego specjalistę z dziedziny kosmetologii.

Bezpieczeństwo depilacji laserowej

Depilacja laserowa słusznie uważana jest za najmniej inwazyjną, a przez to najbezpieczniejszą. Oczywiście, wymaga ona odpowiedniego dopasowania do indywidualnych preferencji, a tym samym dobrania intensywności lasera — konkretnie wiązki światła-do koloru i grubości włosów oraz karnacji osoby poddającej się zabiegowi.
Ponieważ ta metoda nie powoduje uszkodzenia delikatnej warstwy naskórka, a także nie niesie ze sobą zagrożenia podrażnieniami, możliwa jest także depilacja laserowa bikini, które z natury rzeczy uważane jest za jedno z najbardziej wrażliwych i podatnych na uszkodzenia okolic ciała.

Bezbolesna czy bolesna?

Niektóre osoby poddające się zabiegowi depilacji laserowej bikini mówią, że nie odczuwały żadnych dolegliwości bólowych. Inne osoby natomiast zdecydowanie twierdzą, że ten rodzaj depilacji nie jest całkowicie pozbawiony tego niekomfortowego uczucia. Naturalnie, nie można zaliczyć depilacji laserowej do zabiegów absolutnie bezbolesnych, nie mniej odczuwanie powstałego dyskomfortu określa się raczej w kategorii bardzo łagodnego swędzenia czy pieczenia. Na samo odczuwanie składa się indywidualny próg bólu, a także depilowana okolica — miejsca bardziej wrażliwe tj. twarz, pachy i bikini będą rodziły pewne niedogodności. Niemniej, jednak jeśli zabieg zostanie wykonany w renomowanym gabinecie przez wykwalifikowanego specjalistę, można być pewnym, że efekty będą satysfakcjonujące. Wybierając rekomendowany gabinet w Warszawie, wykonana depilacja laserowa bikini będzie nie tylko skuteczna, ale też w pełni bezpieczna oraz trwała.

Czy depilacja laserowa jest jednorazowa?

Z całą pewnością nie należy ufać reklamom mówiącym, że jednorazowy zabieg usuwa wszystkie włoski. Z natury rzeczy jest to po prostu niemożliwe. Włosy mają różne etapy wzrastana, dlatego też należy wykonać przynajmniej kilka zabiegów. Poza tym ich ilość uzależniona jest od indywidualnych i naturalnych warunków, na które składa się karnacja skóry, kolor i grubość włosów. Innymi słowy, szybciej i efektywniej usuwane są włosy ciemne oraz grube. Optymalnie i szacunkowo należy wykonać 3-4 zabiegi w odstępach kilkutygodniowych. W niektórych przypadkach zaleca się wykonanie zabiegu po okresie roku od pełnej depilacji laserowej, który usunie ewentualne włoski, które pojawiły się w tym czasie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z gabinetu Kosmetologia Esteti-Med

Lost Password