Wstydliwe kobiece problemy – nietrzymanie moczu

Zdrowie

Kobiece ciało jest bardzo silne – potrafi wiele wytrzymać, np. ciężki poród. Jednak jest również bardzo delikatne i często musi zmagać się z wieloma problemami, o których mężczyźni nie mają pojęcia. Zmiany hormonalne czy poród mogą bardzo uprzykrzyć życie. Co czwarta kobieta cierpi na bardzo wstydliwą przypadłość – nietrzymanie moczu. Bez względu na wiek, tryb życia, czy uwarunkowania genetyczne – nietrzymanie moczu może dotknąć każdą z nas. Najczęściej pojawia się u kobiet po porodzie, jednak nie jest to regułą. Sprawdź, jak można poradzić sobie z nietrzymaniem moczu!

Nietrzymanie moczu – przyczyny

Najczęstszą przyczyną nietrzymania moczu są osłabione mięśnie dna miednicy. Mięśnie te odpowiadają za trzymanie oraz opróżnianie pęcherza moczowego. Gdy są za słabe, mocz zaczyna wypływać w niekontrolowany sposób. Podczas śmiechu, kichnięcia lub wysiłku fizycznego, na bieliźnie pojawiają się krople moczu. Wysiłkowe nietrzymanie moczu może również objawiać się częstym parciem na pęcherz. Nietrzymanie moczu dotyka kobiety, które rodziły naturalnie, kobiety przechodzące menopauzę oraz po 80. roku życia. Na osłabienie mięśni dna miednicy wpływa również estrogen, który odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie narządów płciowych. Wraz z wiekiem ilość hormonu w kobiecym organizmie zmniejsza się, dlatego może pojawić się nietrzymanie moczu.

Nietrzymanie moczu – skutki choroby

Wysiłkowe nietrzymanie moczu jest bardzo wstydliwą dolegliwością, z którą wiele kobiet nie umie sobie poradzić. Choroba sprawia, że czujemy się gorsze, mamy problemy z kontaktami międzyludzkimi, a nawet wycofujemy się z życia publicznego. Nietrzymanie moczu bardzo utrudnia codzienne funkcjonowanie, ponieważ trzeba często zmieniać bieliznę, nosić wkładki, podpaski, a nawet pieluchy. Młode mamy zamiast skupić się na swoim dziecku zamartwiają się nietrzymaniem moczu, co mocno zaburza wizję szczęśliwego okresu macierzyństwa. Specjaliści z Centrum DER-MED w Katowicach, w którym leczy się wysiłkowe nietrzymanie moczu, przedstawiają statystyki, które pokazują, że tylko co druga osoba cierpiąca na nietrzymanie moczu zgłasza się po pomoc do lekarza.

Nietrzymanie moczu – nowoczesna metoda leczenia

Nowoczesna medycyna estetyczna wraz z ginekologią estetyczną proponuje kobietom bezinwazyjną metodę leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu. Zabieg wykorzystujący laser MonaLisa Touch szybko i bezpiecznie wzmacnia mięśnie dna miednicy, co skutkuje całkowitym rozwiązaniem problemu nietrzymania moczu. Aby zostać dopuszczoną do zabiegu należy zgłosić się na wizytę ginekologiczną, np. w Centrum DER-MED w Katowicach, oraz mieć ze sobą wynik aktualnego badania cytologicznego. Zabieg polega na wprowadzeniu do pochwy głowicy lasera, który powoduje fototermiczne obkurczanie się mięśni dna miednicy oraz samej pochwy. Dzięki temu zmienia się kąt nachylenia cewki.. Leczeniem laserem MonaLisa Touch nie tylko poprawia komfort kobiet, lecz także wpływa na ich pewność siebie oraz poprawia jakość życia intymnego. Zabieg nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji, jeszcze tego samego dnia można wrócić do domu. Bardzo dużą zaletą leczenie jest to, że nie wymaga znieczulenia. Aby osiągnąć satysfakcjonujące efekty laseroterapii wystarczy już jedna sesja zabiegowa.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o zabiegu MonaLisa Touch, przeczytaj o nim na stronie:

https://katowice.dermed.pl/pl/zabiegi/leczenie-nietrzymania-moczu/

Lost Password