Czy za pomocą cieni można wyregulować brwi do kształtu twarzy?

Uroda

Regulacja brwi wbrew pozorom nie jest zabiegiem łatwym, chociaż wiele kobiet samodzielnie wykonuje go we własnym domu. Niektóre przez całe życie odwiedzają gabinety kosmetyczne, aby uniknąć ewentualnych nieudanych prób regulacji brwi. To, o czym jednak powinny pamiętać te kobiety, które samodzielnie o nie dbają, to konieczność dopasowania ich do kształtu twarzy. Niekiedy jednak o tym zapominamy…

Kształt twarzy, a kształt brwi

Każda kobieta jest inna, ma swoją niepowtarzalną ,wyjątkową urodę, również kształty naszych twarzy znacząco się między sobą różnią. Można je jednak podzielić na kilka grup. To punkt, od którego wychodzimy, aby wybrać odpowiedni kształt naszych brwi.

Przy twarzy owalnej najlepiej sprawdzają się brwi o łagodnym łuku, nieco cieńsze na końcach. Na twarzy okrągłej doskonale prezentuję się brwi w kształcie trójkątnym, które powodują, że trwasz optycznie się wydłuża. Brwi szerokie wygięte w delikatny łuk to propozycja dla kobiet o twarzy podłużnej. Łagodne linie, które unoszą się ku górze, powinny „zdobić” twarz trójkątną, a tzw. „mewki” to propozycja dla kobiet o twarzach kwadratowych. Oczywiście są pewne odstępstwa od tych reguł. Brwi mogą być szersze, cieńsze, o większym lub mniejszym łuku.

Kobiece triki makijażowe

Częste regulowanie brwi jest kobiecym utrapieniem, chociaż jak twierdzą, staje się to pewnym czasie ich cotygodniowym nawykiem. Czasem jednak trzeba pozwolić włoskom odrosnąć i odżyć. Aby mimo to prezentowały się idealnie, można wykorzystać cienie do brwi i nadać im odpowiedni kształt.

Najłatwiej jest oczywiście poszerzyć łuk brwiowy, trudniej może być w przypadku, kiedy chcemy, aby nasze brwi były cieńsze. Dobrze sprawdzi się w takich okolicznościach cieniowanie. Cienie do brwi w różnych odcieniach pozwolą nam rozjaśnić brwi przy krawędziach i pokreślić cieńszą linię. Aby wydłużyć łuk brwiowy, wystarczy wybrać cienie do brwi w kolorze włosków i przy pomocy pędzelka „przeciągnąć” go od zewnętrznej strony.

Lost Password