Jak poprawić trwałość hybrydy

Uroda

Manicure hybrydowy trzyma się na paznokciach około dwóch tygodni. Jednak kiedy mamy delikatne, rozdwajające się lub kruche paznokcie, lakier może mieć krótszą trwałość. Szczególne wzmocnienie przyda się także, kiedy dużo pracujemy rękami lub cały dzień spędzamy stukając w klawiaturę.

Lakier wzmacniający

Najpopularniejszym i najłatwiejszym sposobem na utwardzenie płytki i zwiększenie trwałości lakieru jest wzmacniający lakier typu reinforcement. Lakier taki nakłada się na bazę, ale pod lakier podkładowy. Powstała powłoka jest elastyczna i mocna, a jednocześnie trzyma się bazy i dobrze podtrzymuje kolor. Co ciekawe za pomocą takiego preparatu można przedłużyć paznokcie używając tylko metody hybrydowej. Aby przedłużyć naturalna płytkę, wystarczy nałożyć żel wzmacniający na płytkę i podklejoną pod spód formę.

Zazwyczaj do przedłużenia i nadania paznokciom pożądanego wyglądu należy nałożyć i utwardzić kilka lub nawet kilkanaście warstw lakieru wzmacniającego. Ponadto, powstałe przedłużenie rozpuszcza się pod wpływem kompresu acetonowego podczas zdejmowania hybrydy. Ta technika nie jest zatem zbyt praktyczna do przedłużania wszystkich paznokci. Może okazać się przydatna, jeśli złamie nam się jeden paznokieć i potrzebujemy zrekonstruować tylko jeden ubytek.

Proszek akrylowy

Metoda hybrydowa jest bardziej zbliżona do metody żelowej niż akrylowej, ale proszek akrylowy może okazać się nieoceniony jeśli chodzi o wzmacnianie paznokci i przedłużanie trwałości hybrydy. Proszek akrylowy używamy w tym wypadku na sucho, bez dodatku liquidu do akryli. Po nałożeniu i utwardzeniu bazy, na paznokieć nakładamy drugą warstwę bazy i na mokry lakier wysypujemy warstwę proszku akrylowego. Przed utwardzeniem należy usunąć ze skórek warstwę proszku i dopiero tak przygotowaną należy włożyć do lampy. Na utwardzoną warstwę bazy i proszku można położyć bez problemu warstwę kolorowego lakieru. Dzięki takiemu zabiegowi lakier hybrydowy trzyma się bardzo mocno i jest odporny na odpryski i wycieranie. Do utwardzania hybryd warto wybierać przeźroczysty lub cielisty proszek akrylowy.

Hybryda na żelu

Manicure hybrydowy wywodzi się z manicure żelowego. Polimery w żelu i lakierze hybrydowym reagują zazwyczaj na to samo światło w procesie utwardzania. Ponieważ obie techniki są do siebie podobne, można je między sobą mieszać. Nic nie stoi na przeszkodzie malować lakierem hybrydowym paznokcie wykonane metodą żelową, mówi kosmetyczka z drparadowska.pl. W takim wypadku nie nakładamy już bazy pod lakier. Aby wzmocnić naturalne paznokcie i długo cieszyć się manicure hybrydowym, jako bazy pod lakier możemy użyć jednofazowego żelu. Taki preparat nie wymaga bazy ani warstwy budującej. Nałożony na paznokcie cienką warstwą dobrze spełni role bazy. Nakładając na paznokcie żel, pamiętajmy, że nie rozpuszcza się on pod wpływem acetonu. To oznacza, że mimo zmycia lakieru, żelowa warstwa nadal pozostanie na miejscu. Można ją spiłować frezarką, albo uzupełnić odrost nowym żelem i nadal cieszyć się nienagannym manicure.

Manicure twardy jak skała

Niezależnie od tego, jaką metodę utrwalania hybrydy wybierzemy, możemy mieć pewność, że manicure będzie się nam trzymał od położenia aż do zdjęcia. Bez uszkodzeń i odprysków. Metody wzmacniania mogą wydawać się pracochłonne i wymagające czasu, ale są niezastąpione dla kobiet, które mają kłopoty z utrzymaniem manicure na dłoniach.

Lost Password