Olejek arganowy – jak odmienia włosy? Lista zalet

Uroda

Olejek arganowy to w ostatnim czasie najsłynniejszy produkt dodawany do kosmetyków. Króluje w kremach pod oczy, do twarzy i ma swe zaszczytne miejsce w produktach do pielęgnacji włosów. O ile w balsamie czy odżywce znajduje się go niewiele, o tyle użyty w mieszankach naturalnych olejków – jest w stanie całkowicie odmienić wygląd i poprawić kondycję włosa.

JAK DZIAŁA NA WŁOSY OLEJEK ARGANOWY?

1. Równoważy procesy zachodzące we włosach, dzięki czemu nie grozi im ani nadmierne wysuszenie, ani przetłuszczenie.

2. Pielęgnuje skórę głowy, dzięki czemu jest ona czysta i zadbana: każda cebulka włosowa jest dotleniona, nie oblepiają jej toksyny, a keratyna nie nadbudowuje się u podstawy włosa. Dzięki temu nie staje się on łamliwy i nie przeciążają go resztki kosmetyków.

3. Hamuje wypadanie włosów, przez bezpośrednie oddziaływanie na cebulki i wzmacnianie ich tak, by nie wysuwały się z torebki włosowej.

4. Naprawia uszkodzenia we wnętrzu włosa, zwiększając jego sprężystość i elastyczność. Dzięki temu włos nabiera odporności na uszkodzenia i daje się łatwo wystylizować.

5. Olejek arganowy znacznie poprawia witalność włosów, dzięki witaminom i fitosterolom dostarczanym do jego wnętrza.

6. Tworzy ochronną, mikroskopijną otoczkę na włosach, dzięki czemu dłużej wytrzymują one ekstremalne temperatury i zanieczyszczenia środowiska.

7. Olejek arganowy hamuje siwienie włosów, dbając o odpowiedni poziom melaniny.

8. Dba o włosy podczas koloryzacji, chroniąc je przed zbyt mocnym działaniem chemikaliów zawartych w farbach.

Efekt?

Gęste, pełne blasku włosy, które stają się sprężyste, miękkie i gładkie. Nie wypadają już tak jak wcześniej, rosną szybciej, są odpowiednio nawilżone i przestają się łamać oraz elektryzować, rosnąc zdrowe i zadbane.

Olejek arganowy jest jedną z najsilniejszych, w pełni naturalnych substancji stosowanych w profilaktyce anty-aging. To jak eliksir młodości zamknięty w butelce.

Lost Password