Nowe podejście do walki z rakiem

Zdrowie

Walka z rakiem toczy się już od wielu lat i do tej pory nie udało się znaleźć w pełni skutecznych metod walki z nowotworami. Nadal nie wiadomo również dlaczego rośnie liczba chorych na raka i jak zapobiec kolejnym wystąpieniom nowotworów. Lekarze nie ustają jednak w swoich wysiłkach i stale pojawiają się nowe metody walki z nowotworem, które mają przełożyć się na całkowite wyleczenie z niego wszystkich osób.

Standardowe metody leczenia

Leczenie raka ogranicza się w głównej mierze do zabiegów chirurgicznych, radioterapii i terapii systemowej. Metody te mimo, że często potrafią pomóc to są bardzo inwazyjne dla organizmu. Często stosowanie ich bardzo mocno wyniszcza ciało i powoduje, że nawet po wygraniu z nowotworem konieczna jest długa rehabilitacja, aby powrócić do pełni sił.

Program integracyjny

Inną metodą walki z nowotworem jest program integracyjny. Nie jest on przede wszystkim bardzo inwazyjny dla organizmu. Program ten rozpoczyna się od dokonania szczegółowego rozpoznania na temat zdrowia pacjenta. Dzięki temu możliwe jest określenie jego stanu i wybranie odpowiedniego programu leczenia. Dodatkowo badania wykonywane są również w trakcie trwania leczenia przez co pacjent stale otrzymuje w pełni dostosowane do jego wyników zabiegi, które w konkretnej sytuacji mają wykazać się największą skutecznością. Program integracyjny to leczenie, które skierowane jest przede wszystkim na dopasowanie go do potrzeb pacjenta.

leczenie raka

Terapia podstawowa

Może być ona zastosowana nawet w zaawansowanym stadium choroby. Polega ona na odpowiedniej suplementacji, która ma się przełożyć na poprawę stanu zdrowia pacjenta i wzmocnienie jego organizmu. Podczas terapii zmianie ulega dieta, przeprowadzana jest odbudowa flory jelitowej, a także pacjent otrzymuje potrzebne witaminy i minerały. Już na tym etapie jego stan bardzo mocno ulega poprawie, a pacjent czuje się znacznie lepiej.

Dbanie o stan psychologiczny

Na szybkość walki z nowotworem wpływa także stan psychiczny pacjenta, który to jest niezwykle istotny i warto o ten dbać w odpowiedni sposób. Dlatego też w tej formie leczenia oferowana jest wszystkim pacjentom opieka psychologiczna. Konsultacje z psychologiem pomagają w walce psychicznej z chorobą, która według wielu źródeł jest niezwykle istotna i daje znakomite rezultaty. Dzięki niej pacjent jest znacznie sprawniejszy i lepiej przygotowany do zmagania się z nowotworem. Pomoc może obejmować również sposoby na walkę z problemami rodzinnymi, które ze względu na powodowany przez nie stres negatywnie wpływają na zdrowie.

Lost Password