Starzenie się skóry po 30 roku życia. Jak spowolnić ten proces?

Uroda

Starzenie skóry jest nieuniknione, ponieważ po 20 roku życia spada produkcja kolagenu. Kolagen odpowiada za gęstość, jędrność i elastyczność skóry. W związku z tym, z wiekiem pojawiają się zmarszczki, cellulit, skóra staje się wiotka, a włosy zaczynają wypadać.

Co robić, aby spowolnić proces starzenia się skóry?

Kobiety około 30 roku życia zaczynają zauważać na skórze wyraźne zmarszczki wokół oczu, ust i na czole, zaczyna to coraz bardziej przeszkadzać. Obecnie wiemy, że starzenie się skóry nie jest wynikiem działania jedynie genów. Na szczęście mamy wpływ na to, aby spowolnić ten proces.

Przede wszystkim powinno się chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych. Należy stosować kremy z filtrem przez cały rok, a nie jedynie w okresie letnim. Słońce przesusza naskórek, powoduje zmarszczki oraz przebarwienia, a także zwiększa ryzyko nowotworów.

Kolejną bardzo łatwą rzeczą do wykonania jest codzienny dokładny demakijaż. Poza tym ważne jest wykonywanie peelingu dwa lub trzy razy w tygodniu, aby złuszczać martwy naskórek. Sprawia to, że skóra staje się gładka oraz poprawia się mikrokrążenie w skórze. Kobieta po 30 roku życia obowiązkowo powinna mieć dobrze dobrany krem nawilżający do twarzy na dzień i na noc oraz krem przeciwzmarszczkowy pod oczy. Ważne jest także, jak wykonana jest aplikacja kremu, nie wolno mocno pocierać skóry. Najlepiej krem wklepywać lub wykonać masaż twarzy z użyciem kremu. Nie wolno zapomnieć o tym, a by stosować krem przeciwzmarszczkowy pod oczy. Skóra pod oczami jest szczególnie cienka i delikatna, podatna, dlatego krem przeciwzmarszczkowy pod oczy powinien być przeznaczony tylko do tej okolicy.

Jak styl życia wpływa na skórę?

Istotnym elementem jest fakt, czy kobieta pali papierosy, czy nie. Niestety palenie papierosów wpływa negatywnie na skórę, przyspiesza powstawanie zmarszczek oraz powoduje przebarwienia na skórze. Ponadto ważne jest, aby pić dużo wody oraz codziennie jeść owoce i warzywa, które są źródłem antyoksydantów.

Warto zadbać o odpowiednią ilość snu, ponieważ wpływa on nie tylko na zdrowie, ale także na wygląd skóry. To, czy jesteśmy wypoczęci widać na naszych twarzach. Poza tym ważne jest, aby nie zamartwiać się, starać się myśleć pozytywnie każdego dnia. Udowodniono, że wygląd skóry w dużym stopniu zależy od nastawienia do życia.

Lost Password