Czy warto wykonywać baking, na co dzień?

Uroda

Baking to technika makijażu, która istnieje od dawna, a przez ostatni czas została bardzo rozsławiona przez Kim Kardashian, czy makijażowe gwiazdy Instagrama. W tym artykule chcemy wam podpowiedzieć: Co to jest? Czy warto go wykonywać na co dzień? I jaki puder do bakingu wybrać?

Co to jest baking, kiedy i jak go stosować?

Baking jest to jedna z technik wizażowych, która umożliwia podkreślenie, np. konturowania czy możliwość wykonania makijażu oka bez obaw, że osypie się nam pod oczy. Puder do bakingu ma również dodatkową funkcjonalność, a mianowicie ma on uniemożliwić reszcie składników naszego makijażu rozmazywanie i go utrwalić. Za pomocą tej techniki możemy wygładzić optycznie swoją cerę. Jest to rozwiązanie stosowane najczęściej podczas sesji zdjęciowych czy nagrań, gdyż daje wrażenie interwencji grafika komputerowego.

Puder do bakingu – jak go wybrać?

Jeżeli chodzi o produkt, jaki należy wybrać, powinien być to puder transparentny, matujący i utrwalający makijaż. Zdaniem Red Lipstick Monster świetnie sprawdza się puder transparentny firmy Golden Rose, ponieważ łączy w sobie wszystkie potrzebne cechy. Produkt ten jest sypki, w skutek czego łatwo go nabierzemy na gąbeczkę, aby nałożyć na pożądane miejsca.

Co będzie potrzebne, aby wykonać baking oprócz pudru? Gąbeczka typu beauty blender, która będzie nawilżona i posłuży do naniesienia sypkiego proszku (najlepiej użyć gąbeczki, którą chwilę wcześniej używałyśmy do naniesienia podkładu) i oczywiście pędzel – najlepiej gruby, z długim i delikatnym włosiem do omiecenia nadmiaru produktu po zakończeniu makijażu.

Jak wykonać baking?

  1. Nakładamy swój ulubiony podkład i korektor na twarz (po chwili należy upewnić się, że korektor pod oczami jest dobrze wklepany)
  2. Nabieramy puder wcześniej wspomnianą gąbeczką
  3. Możemy zaczynać pudrowanie – puder nakładamy pod oczy (po to, aby w dalszej części makijażu podczas używania cieni do powiek nie osypały się pod okolice oczu), na strefę T – żeby się nie świeciła, a następnie na linię konturowania (ciągniemy kreskę od ucha prawie do samych ust)
  4. Po nałożeniu produktu, możemy zająć się dalszą częścią makijażu. Jak już go skończymy wystarczy omieść pędzlem nadmiar pudru.

Podsumowując, baking jest świetną metodą makijażu, aby wzmocnić makijaż wieczorowy, czy np. do zdjęć. Jednak stosowanie go na co dzień może wysuszyć delikatnie naszą cerę, dlatego też polecamy przed makijażem nanieść bazę pod makijaż.

Lost Password