Kiedy implanty zębowe nie mogą być zastosowane?

Zdrowie

Jest coraz więcej pacjentów, którzy decydują się na implanty stomatologiczne. Dlaczego podejmują oni taką decyzję? Warto zwrócić uwagę na fakt, że to sposób na to, aby fachowo uzupełnić ubytki we własnym uzębieniu. Koniec końców można dzięki temu uśmiechać się na prawo i lewo – bez poczucia żadnego wstydu.

Ma to natomiast wpływ na naszą pewność siebie, samoocenę itp. Czym charakteryzują się najpopularniejsze implanty zębowe? Kiedy nie mogą być jednak zastosowane w przypadku pacjentów?

Warto zauważyć, że implanty stomatologiczne stanowią formę sztucznego korzenia zęba. Doświadczony stomatolog wstawia je pacjentowi w celu zastąpienia usuniętego wcześniej – albo utraconego – korzenia naturalnego. Trzeba podkreślić, że implanty zębowe są umieszczane w kości wyrostka zębowego. Korona sztucznego zęba mocowana jest w sposób stały. Fachowiec tak dobiera kolor i teksturę, aby wszystko było ze sobą – kolokwialnie pisząc – kompatybilne na każdej płaszczyźnie. Warto zwrócić uwagę na fakt, że obecnie stosowane implanty stomatologiczne z powodzeniem zastępują pojedyncze zęby oraz całe łuki zębowe. Najczęściej stosuje się akcesoria tytanowe albo cyrkonowe (zwane także ceramicznymi). Na czym polega proces wstawiania implantów? Na początek odbywa się jego wszczepienie. Potem fachowcy wykonują wkręcenie śruby gojącej. Końcowym etapem jest natomiast zamocowanie sztucznego zęba.

Te czynności mogą być zrealizowane, jeśli wywiad medyczny nie wykaże żadnych przeciwwskazań. Kiedy implanty stomatologiczne nie mogą być zatem zastosowane? Chodzi tutaj na przykład o osoby mające choroby kości, takie jak osteoporoza. Wtedy implanty zębowe mogłyby być odrzucone. Tego typu akcesoria nie są wstawiane w przypadku pacjentów chorych na cukrzycę lub bruksizm. Podobnie jest w przypadku osób cierpiących na dolegliwości psychiczne. Fachowcy przed podjęciem ostatecznej decyzji zwracają baczną uwagę na ewentualne choroby jamy ustnej oraz przyzębia. One także mogą bowiem wpływać negatywnie na proces dotyczący akceptacji implantu. Kiedy jeszcze nie są one wykonywane? Biorąc pod uwagę alkoholików, narkomanów, kobiety w ciąży…

Lost Password