Rodzaje specjalizacji stomatologicznych

Zdrowie

Stomatologia to gałąź medycyny. Lekarz stomatolog dba o stan jamy ustnej swoich pacjentów. Jest to osoba, którą darzy się szczególnym zaufaniem, ponieważ to ona pomaga nam walczyć o piękniejszy uśmiech.

Rodzice bardzo martwią się o stan zębów swoich dzieci. Niestety spożywają one zbyt dużą ilość słodyczy, które niszczą miazgę zębową. Lekarz stomatolog musi mieć dużo cierpliwości do małych pacjentów ta, aby w przyszłości nie bały się one wizyt u stomatologicznych.

Czym zajmuje się lekarz stomatolog?

Lekarz stomatolog to osoba, która usuwa próchnicę i wypełnia ząb plombą. Próchnica zębów przyczynia się do powstawania wielu chorób, w tym chorób układu krążenia. Usuwanie zębów również należy do zadań, które wykonuje ten lekarz. Bardzo często pacjenci pojawiają się w miejscu o nazwie klinika stomatologiczna w celu ukojenia bólu spowodowanego bolącym zębem. Kolejni oczekiwania do lekarza stomatologa są niezmiernie długie i pacjenci zmuszeni są do czekania na wizytę nawet kilka miesięcy.

Czym zajmuje się chirurg szczękowy?

Chirurg szczękowy to osoba, która wykonuje operacje w jamie ustnej. Do najczęściej wykonywanych zabiegów przez takiego lekarza należy usuwanie zęba numer 8. Jest to najbardziej problematyczny ząb w całej buzi, ponieważ jego korzenie są niezwykle pozakręcane i głębokie. Jest on szczególnie wrażliwy na brak odpowiedniej higieny, która może prowadzić do powstawania na nim próchnicy. Wiele osób obawia się zabiegu usuwania go, ponieważ jest on wyjątkowo bolesny i długotrwały. Najczęściej po operacji pozostaje opuchlizna, która utrzymuje się nawet kilka dni.

Czym zajmuje się lekarz ortodonta?

Lekarz ortodonta to osoba, która zajmuje się zakładaniem aparatu ortodontycznego. Jest to jedna z najczęściej stosowanych form uzupełniania luk w uzębieniu. Aparat ortodontyczny powinien być zakładany na zdrowe uzębienie, ponieważ wszelka próchnica nie wpłynie najlepiej na proces leczenia ortodontycznego, które może trać nawet dwa lata. Lekarz ortodonta ściśle współpracuje z chirurgiem szczękowym, jeżeli zachodzi taka konieczność. Niektórzy pacjenci mają wyjątkowo problematyczne rozmieszczenie uzębienia, wówczas konieczne jest dokładne przemyślenie planu działa, w celu jak najbardziej efektywnego leczenia poprzez aparat ortodontyczny. Cena założenia to około 2000 zł.

Lost Password