Jakie są zalety picia herbat owocowych?

Żywienie

Herbaty owocowe, chociaż teoretycznie nie powinniśmy ich tak nazywać, ponieważ do ich produkcji nie jest stosowana herbata, mają wielu amatorów. Powstają ze starannie wyselekcjonowanych owoców mieszanych tak, aby uzyskać pyszne napoje. Dlaczego powinniśmy pić często herbaty owocowe?

W sklepach znajdziemy naprawdę różnorodne herbaty owocowe, zarówno znanych marek polskich, jak na przykład Herbapol, jak i tych mniej popularnych czy zagranicznych. Możemy zarówno zdecydować się na herbatę z jednego owocu, jak i na różnorodne mieszanki.

Najbardziej popularna herbata owocowa to ta z malin oraz dzikiej róży, ale znajdziemy też w sprzedaży herbaty z jeżynami, wiśniami, limonką, pomarańczą, grejpfrutem, pigwą, owocem granatu czy jagodami Goja. W mieszankach możemy znaleźć też owoce kandyzowane, na przykład ananasa czy truskawki.

Dlaczego warto pić herbaty owocowe?

Przede wszystkim herbata owocowa jest pysznym napojem, który doskonale sprawdza się zarówno zimą, jak i latem. Możemy pić ją na gorąco albo na zimno, po dodaniu kostek lodu. Ponadto herbaty z owoców mają też szereg wartościowych składników odżywczych, w tym ważnych minerałów i witamin.

Przykładowo herbata z dzikiej róży oraz malin zawiera dużo witaminy C, która wspomaga odporność, dlatego powinniśmy pić ją szczególnie w okresie większej zachorowalności na grypy i przeziębienia. Herbata zawierająca hibiskus wpływa dobroczynnie na pracę serca, obniża ciśnienie i wspomaga pracę wątroby. Suszone owoce, które znajdują się w owocowych herbatach, zawierają też bogactwo innych substancji, między innymi cynk, żelazo, wapń, miedź, selen, fosfor, witaminy z grupy B, aminokwasy, antyoksydanty.

Jak parzyć herbatki owocowe?

Powinniśmy postępować zgonie z informacjami zawartymi na opakowaniu. Herbaty owocowe wymagają dłuższego parzenia od herbat czarnych czy zielonych. Wynika to z faktu, że stosowane do nich owoce są liofilizowane, czyli specjalnie suszone, dlatego potrzebują więcej czasu, aby wchłonąć wodę oraz oddać swój zapach, smak i wartościowe substancje.

Lost Password