TOP 10 sprawdzonych sposobów na kaca z całego świata

Zdrowie

Z czego wynika i jak powstaje kac, nie będziemy tłumaczyć. Każdy, kto choć raz zabalował na hucznej imprezie wie, że potrafi doszczętnie zrujnować dzień po zabawie, odbierając skutecznie chęci do życia.

Dziś przyglądamy się sposobom na kaca z różnych zakątków świata i sprawdzamy, które z nich faktycznie przynoszą efekt.

  1. Japonia

Tu z kacem walczy się wykorzystując śliwki konserwowe. Aktywizują do pracy ślinianki i podobno dzięki temu, dużo szybciej pomagają pozbyć się szkodliwych substancji z organizmu. Może warto zakonserwować trochę naszych rodzimych węgierek i sprawdzić?

  1. Chiny

 W dalekich Chinach po imprezie popija się spore ilości zielonej herbaty. Antyoksydanty i inne składniki, które naturalnie posiada zielona herbata pomagają wydalić szkodliwe produkty przemiany materii i oczyścić organizm.

  1. USA

Czym się strułeś, tym się lecz… Amerykanie na kaca serwują drinka – sok pomidorowy, ocet, surowe żółtko i brandy – oto, drodzy państwo – Prairie Oyster. Podobno działa cuda (choć skład średnio zachęca do spróbowania).

  1. Meksyk

Tu kaca zwalcza się posiłkiem i to całkiem przyjemnym – sałatka z krewetek, pomidorów, cebuli i sporej ilości soku z limonki. Świeże produkty, kwaśny smak i – podobno – sprawdzone działanie.

  1. Francja

We Francji po balandze popija się spore ilości soku pomidorowego. Bogaty w witaminy, potas, magnez – czyli to, co wypłukaliśmy alkoholem wieczór wcześniej, odżywia, fruktoza z pomidorów przyspiesza zaś trawienie alkoholu, a zasadowe PH soku dobrze działa na zmęczony żołądek.

  1. Włochy

Znana na świecie kawa, z której Włosi słyną, pomaga im także uporać się z dolegliwościami dnia następnego. Na kaca serwują mocne espresso z odrobiną soku z cytryny. Mówią, że stawia na nogi w parę chwil.

  1. Holandia

To kolejne miejsce na świecie, gdzie kaca leczy się alkoholem. Nie korzysta się jednak z mocnej brandy, a z piwa. To z resztą metoda stosowana również często przez Polaków – być może więc w tym szaleństwie jest metoda?

  1. Wielka Brytania

Tu kaca ubija się solidną dawką tłuszczu i węglowodanów. Po suto zakrapianej imprezie przygotowuje się porządne śniadanie. W  wersji rozszerzonej tradycyjne brytyjskie śniadanie – smażone jajka, bekon, fasolka w pomidorach, smażone pomidory, w wersji bardziej okrojonej – porządna kanapka ze smażonym bekonem.

  1. Niemcy

Niemcy – zwłaszcza w rejonie bawarskim – na kaca polecają kufel schłodzonego piwa z pianką. Popularna jest jednak również metoda posiłku – na złe samopoczucie poalkoholowe zaleca się marynowane śledzie z kiszonymi ogórkami. Uwaga, obie metody można łączyć! 😉

  1. Rumunia

W Rumunii na kaca serwuje się potrawę dobrze znaną z polskich poprawin po weselu – zupę. Ale nie byle jaką. To długo gotowane flaczki z wołowego żołądka z dodatkiem drobno krojonych warzyw.

Jak widać, ile krajów, tyle sposobów. Pewnie w każdym coś jest. W Polsce, obok wspomnianego już złotego piwka, stosuje się często kefir, kiszone ogórki lub sok z tychże, niektórzy mówią o zbawiennym działaniu jajecznicy, a ostatnio modny staje się – uwaga – banan. Nasza teoria jest taka, że trzeba po kolei próbować wszystkich metod i znaleźć tę, najlepszą dla siebie.

Dobrej zabawy!

Więcej porad znajdziesz na www.pansamolocik.pl.

Lost Password