Wyprawka: jak skompletować?

Dziecko

Wielu młodych (i przyszłych) rodziców musi zmierzyć się ze skompletowaniem wyprawki dla dziecka. Na ogół pomagają w tym bardziej doświadczeni dziadkowie, jednak warto pamiętać, że nie zawsze będą oni zorientowani w dostępnym obecnie asortymencie, co może skutkować tym, że będą zachęcali młodych rodziców do zakupu przedmiotów, które mają swoje nowocześniejsze odpowiedniki.

Wyprawka dziecięca: odzież

Dużo osób zaczyna kompletowanie wyprawki od odzieży dla malucha. W pierwszej kolejności warto zadbać o śpioszki wykonane z materiału dobrej jakości – to bardzo ważne, ponieważ w pierwszych miesiącach życia śpioszki, body i różnego rodzaju kaftaniki będą ubraniami, które dziecko będzie miało na sobie najczęściej. Z tego względu warto zwrócić uwagę na to, kto jest producentem; coraz częściej to polski producent odzieży dziecięcej wzbudza więcej zaufania niż zagraniczne marki. Dzieje się tak ze względu na dobór materiału (polscy producenci częściej inwestują w naturalne, oddychające tkaniny) i dokładne wykończenie. Jeśli chodzi o odzież dla malucha, warto zadbać także o skarpetki i czapeczkę – przydadzą się podczas spacerów.

Co jeszcze warto kupić?

W wyprawce dziecięcej powinno znaleźć się sporo przedmiotów. Po pierwsze – wszystko, co niezbędne do przewijania. Pieluchy, stolik do przewijania, talk. Po drugie – kosmetyki do odpowiedniej pielęgnacji ciała nowo narodzonego dziecka. Przydadzą się również takie rzeczy jak kocyki, zabawki (koniecznie przystosowane do wieku malucha!), smoczek, butelki do mleka, laktator. Wyprawkę warto skompletować jeszcze na długo przed narodzinami dziecka; dzięki temu zmniejszy się stres związany z przygotowaniami dotyczącymi narodzin malucha.

Kogo warto się radzić?

W pierwszej kolejności należy przygotować wstępną listę potrzebnych rzeczy razem z partnerem. Następnie warto przejrzeć strony internetowe poświęcone tej tematyce; prawdziwą kopalnią wiadomości są np. fora młodych rodziców. Tak skompletowaną listę warto pokazać jeszcze dziadkom nienarodzonego malucha; wyprawkę można skonsultować również z najbliższymi znajomymi, którzy mają już dziecko i przechodzili tym samym przez kompletowanie wszystkich niezbędnych rzeczy.

Lost Password