Jak zadbać o piękny uśmiech?

Zdrowie

Zadbane zęby i piękny uśmiech są niezbędne, by móc dobrze wyglądać. Choć zdrowe zęby dodają nam urody i odmładzają, ich stan nie jest jedynie kwestią estetyczną. Zniszczone zęby mogą prowadzić do poważnych chorób i problemów ze spożywaniem pokarmów, a wady zgryzu prowadzą często do próchnicy zębów i ich większej podatności na zniszczenia. Na szczęście – dzisiejsza stomatologia i ortodoncja jest na tyle zaawansowana, że naprawić można nawet poważne wady i uszkodzenia.

Aparat ortodontyczny – czy warto?

Dawniej aparaty ortodontyczne były kojarzone przede wszystkim z noszonymi przez dzieci z podstawówki „drutami”. Czasy się jednak zmieniły, a wraz z nim podejście ludzi – dziś klamerki na zębach nikogo już nie dziwią, można nawet powiedzieć że stały się w pewien sposób modne. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że leczenie wad zgryzu jest bardzo istotne – dlatego aparat na zęby ma dziś niejeden nastolatek i dorosły. Aparaty ortodontyczne są stosunkowo dużym wydatkiem, na który jednak warto się zdecydować – proste zęby to nie tylko ładniejszy uśmiech i większa pewność siebie, to również mniejsze ryzyko próchnicy, a nawet możliwość pozbycia się wad wymowy. Aparaty stałe są zazwyczaj zakładane na okres 1- 2 lat. W tym czasie, podczas regularnych wizyt, ortodonta zmienia ustawienia aparatu tak, aby wada stopniowo była korygowana.

Co zrobić, gdy stracimy ząb? Implanty zębów.

Utrata naturalnego uzębienia niesie za sobą wiele nieprzyjemnych konsekwencji. Jeśli utracimy jeden z przednich zębów, znacząco wpłynie to na nasz wygląd. Brak zębów prowadzi do problemów z jedzeniem, wad zgryzu, a nawet deformacji twarzy. Co można jednak zrobić w sytuacji, gdy utracimy ząb w wyniku wypadku lub zaniedbania rozwijającej się próchnicy? Rozwiązaniem mogą okazać się implanty zębowe. Nowoczesne implanty są nie do odróżnienia od naturalnych zębów, a ich trwałość i jakość jest na najwyższym poziomie. Implanty zębów składają się z tytanowej śruby, umieszczanej w kości szczęki, na której mocowana jest korona, dopasowana kształtem i kolorem do naturalnego uzębienia pacjenta. Implanty zębowe pomagają w odzyskaniu pięknego uśmiechu, trzeba jednak liczyć się ze sporym wydatkiem – za implant zapłacimy kilka tysięcy złotych.

Lost Password